Promluví Krejčíř o čtyřech vraždách?

Praha - Policie a podsvětí se "perou" o Radovana Krejčíře, známého uprchlíka, který se usadil v Jihoafrické republice. Píše o tom v pondělním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Policie ho přesvědčuje, aby vypovídal proti lidem z podsvětí a popsal čtyři vraždy, které dodnes nebyly vyšetřeny. Podsvětí ho naopak přemlouvá, aby to nedělal. A nabízí, že se s ním finančně vyrovná. Vše se má rozhodnout toto úterý, kdy má konečně Krejčíř v Johannesburgu odpovědět na řadu otázek detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kteří tam za ním jedou.

Podle informací MF DNES by Krejčíř mohl policii pomoci při vyšetřování vraždy svého otce Lamberta Krejčíře, který zmizel v říjnu 2002. Stejně tak prý Krejčíř ví, kdo "popravil" podnikatele Petra Šebestu, jehož někdo rozstřílel v roce 2003 v rekreačním zařízení Vystrkov na Orlíku. A také by mohl pomoct při objasnění zmizení podnikatele Petra Káce. O jaký čtvrtý případ jde, MF DNES s jistotou neví.

Podle policejních zdrojů chce Krejčíř vypovídat proti skupině kolem fotbalového bossa Jaroslava Starky. Ten už je společně se svou pravou rukou Vlastimilem Spěvákem stíhán za podíl na únosu a vraždě Lamberta Krejčíře. Radovan Krejčíř je přesvědčen, že za únosem otce stojí Starka a Spěvák, kteří ho tak chtěli připravit o stamiliony, které měl ve Švýcarsku, uvádí deník.

Starka svou vinu v případu Krejčíře odmítá, stejně i podíl na jiných násilných akcích. Jeho advokát Julius Kramarič potvrdil, že před měsícem, když byl v Jihoafrické republice, nesl Krejčířovi vzkaz o Starkově nevině a navíc ještě návrh, že mu Starka splatí starý dluh ve výši 5 milionů korun. Krejčíř to odmítl a oznámil, že ho Kramarič vydíral, píše MF DNES.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama