Promluví Krejčíř o čtyřech vraždách?

Praha - Policie a podsvětí se "perou" o Radovana Krejčíře, známého uprchlíka, který se usadil v Jihoafrické republice. Píše o tom v pondělním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Policie ho přesvědčuje, aby vypovídal proti lidem z podsvětí a popsal čtyři vraždy, které dodnes nebyly vyšetřeny. Podsvětí ho naopak přemlouvá, aby to nedělal. A nabízí, že se s ním finančně vyrovná. Vše se má rozhodnout toto úterý, kdy má konečně Krejčíř v Johannesburgu odpovědět na řadu otázek detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kteří tam za ním jedou.

Podle informací MF DNES by Krejčíř mohl policii pomoci při vyšetřování vraždy svého otce Lamberta Krejčíře, který zmizel v říjnu 2002. Stejně tak prý Krejčíř ví, kdo "popravil" podnikatele Petra Šebestu, jehož někdo rozstřílel v roce 2003 v rekreačním zařízení Vystrkov na Orlíku. A také by mohl pomoct při objasnění zmizení podnikatele Petra Káce. O jaký čtvrtý případ jde, MF DNES s jistotou neví.

Podle policejních zdrojů chce Krejčíř vypovídat proti skupině kolem fotbalového bossa Jaroslava Starky. Ten už je společně se svou pravou rukou Vlastimilem Spěvákem stíhán za podíl na únosu a vraždě Lamberta Krejčíře. Radovan Krejčíř je přesvědčen, že za únosem otce stojí Starka a Spěvák, kteří ho tak chtěli připravit o stamiliony, které měl ve Švýcarsku, uvádí deník.

Starka svou vinu v případu Krejčíře odmítá, stejně i podíl na jiných násilných akcích. Jeho advokát Julius Kramarič potvrdil, že před měsícem, když byl v Jihoafrické republice, nesl Krejčířovi vzkaz o Starkově nevině a navíc ještě návrh, že mu Starka splatí starý dluh ve výši 5 milionů korun. Krejčíř to odmítl a oznámil, že ho Kramarič vydíral, píše MF DNES.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Zvrhlík vydíral dívku z Olomoucka, nutil ji k sexuálním praktikám před…

21.06.2017 11:03 Olomouc - Muž (33) z Opavska byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Podle olomouckých kriminalistů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama