Ve Veltrusech sekačka amputovala nohu dvouletému chlapci

VELTRUSY - Zahradní sekačka na trávu v neděli před jedenáctou hodinou dopoledne těžce zranila dvouleté dítě ve Veltrusech na Mělnicku. Chlapci usekla nohu v kotníku, těžce zraněné dítě dopravil vrtulník do nemocnice, kde se mu lékaři snaží nohu zachránit. Informace potvrdil mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Chlapec měl amputovanou levou dolní končetinu v oblasti kotníku a na patě druhé nožičky měl sečné poranění," upřesnila mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečková.

Ještě před příletem vrtulníku a dojezdem záchranky se snažili chlapci pomoc jeho příbuzní. "Dispečerky linky 155 po telefonu radili rodině jak stavět krvácení a jak sterilně zajistit a ledovat amputát, aby jej mohli záchranáři zajistit a transportovat do nemocnice. Po příjezdu záchranářů byl chlapec při vědomí a oběhově stabilní," doplnila Janečková.

Na místo dorazili také policisté. Jak vyplynulo z prvotního vyšetřování, otec chlapce zřejmě půjčil sekačku pětileté dceři, která se strojem nechtěně zranila svého bratra. „Případ prošetřují mělničtí kriminalisté jako podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti a s těžkou újmou na zdraví,“ uvedl policejní mluvčí Vinčálek a dodal, že za tento trestný čin hrozí až dvouleté vězení. „V současné době policisté provádí výslechy a vzhledem k citlivosti celé události proto nechceme spekulovat o tom, jak se věc přesně udála,“ dodal mluvčí s tím, že další podrobnosti budou pravděpodobně k dispozici v odpoledních hodinách.

Podobný úraz se odehrál tento týden ve středu na Přerovsku. Tříletý chlapec utrpěl těžká poranění, když se dostal na pozemku rodinného domu pod žací lištu motorové sekačky, která byla v chodu. Dítě musel do Fakultní nemocnice v Olomouci transportovat vrtulník. Tamní policie ihned zahájila kvůli podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví trestní řízení.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama