Ve Veltrusech sekačka amputovala nohu dvouletému chlapci

VELTRUSY - Zahradní sekačka na trávu v neděli před jedenáctou hodinou dopoledne těžce zranila dvouleté dítě ve Veltrusech na Mělnicku. Chlapci usekla nohu v kotníku, těžce zraněné dítě dopravil vrtulník do nemocnice, kde se mu lékaři snaží nohu zachránit. Informace potvrdil mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Chlapec měl amputovanou levou dolní končetinu v oblasti kotníku a na patě druhé nožičky měl sečné poranění," upřesnila mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečková.

Ještě před příletem vrtulníku a dojezdem záchranky se snažili chlapci pomoc jeho příbuzní. "Dispečerky linky 155 po telefonu radili rodině jak stavět krvácení a jak sterilně zajistit a ledovat amputát, aby jej mohli záchranáři zajistit a transportovat do nemocnice. Po příjezdu záchranářů byl chlapec při vědomí a oběhově stabilní," doplnila Janečková.

Na místo dorazili také policisté. Jak vyplynulo z prvotního vyšetřování, otec chlapce zřejmě půjčil sekačku pětileté dceři, která se strojem nechtěně zranila svého bratra. „Případ prošetřují mělničtí kriminalisté jako podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti a s těžkou újmou na zdraví,“ uvedl policejní mluvčí Vinčálek a dodal, že za tento trestný čin hrozí až dvouleté vězení. „V současné době policisté provádí výslechy a vzhledem k citlivosti celé události proto nechceme spekulovat o tom, jak se věc přesně udála,“ dodal mluvčí s tím, že další podrobnosti budou pravděpodobně k dispozici v odpoledních hodinách.

Podobný úraz se odehrál tento týden ve středu na Přerovsku. Tříletý chlapec utrpěl těžká poranění, když se dostal na pozemku rodinného domu pod žací lištu motorové sekačky, která byla v chodu. Dítě musel do Fakultní nemocnice v Olomouci transportovat vrtulník. Tamní policie ihned zahájila kvůli podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví trestní řízení.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý vrah nezletilé dívky v Doubici čelí dalšímu obvinění

23.02.2018 12:04 Děčín - Martin Chlouba, který podle policie loni v září zavraždil v Doubici na Děčínsku 14letou…

Policisté naháněli řidiče až do lesa, z auta vyhazoval drogy

22.02.2018 14:19 Sokolov - Řidič v Kraslicích na Sokolovsku 15. února v ranních hodinách ujížděl policejní hlídce.…

Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80…

21.02.2018 11:56 Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž…

Za krádeže dřeva dostali čtyři muži vězení

20.02.2018 14:31 Brno - Krajský soud v Brně dnes uložil nepodmíněné tresty čtyřem mužům za krádeže dřeva.

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama