Kriminálka zatkla bývalého šéfa fotbalového svazu Pavla Mokrého

BRNO - Bývalého předsedu Českomoravského fotbalového svazu Pavla Mokrého v úterý zatkli kriminalisté z protikorupčního oddělení policejního prezídia. Agentuře Mediafax to sdělila jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová.

Přidejte svůj názor

Současně s Pavlem Mokrým byl policisty v Praze zadržen i další bývalý člen výkonného výboru ČMFS a předseda Pražského fotbalového svazu Václav Chvála. Byl současně placeným ekonomickým poradcem bývalého vedení ČMFS. U obou zadržených provedli policisté domovní prohlídky.

Podle dvou nezávislých zdrojů agentury Mediafax se policejní vyšetřování týká s velkou pravděpodobností činnosti obou mužů, která souvisela s akciovou společností Fotbal Trading. Českomoravský fotbalový svaz je jejím jediným akcionářem a firma je z rozhodnutí valné hromady od 19. února 2009 v likvidaci.

Mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová Mediafaxu řekla, že policisté zatkli tři muže. "Prověřujeme je z podezření na trestný čin krácení daně a poplatků a příjmových plateb, podle paragrafu 148 trestního zákona," uvedla. Dodala, že po výslechu budou všichni tři muži propuštěni na svobodu. "Pokud se státní zastupitelství rozhodne k jejich stíhání, bude vedeno každopádně na svobodě," dodala Zenklová. Upřesnila, že všechny zatčené policie zadržela kvůli podání vysvětlení a vydání dokumentů. Případné trestné činnosti se všichni tři měli podle slov Zenklové dopustit v obchodní společnosti, zabývající se servisem pro fotbal, kde vykonávali funkce statutárních orgánů.

"Podle mých informací jsou oba zadrženi vyšetřováni kvůli Fotbal Tradingu. Detaily neznám. Hovořil jsem se svým právníkem doktorem Kramaričem, který je také zastupuje," řekl agentuře Mediafax prezident fotbalového klubu 1. FK Příbram Jaroslav Starka, bývalý člen výkonného výboru fotbalového svazu.

"Zvěst o zatčení pana Mokrého je pro mne obrovským šokem, přišla jako blesk z čistého nebe," řekl Mediafaxu majitel 1. FC Brno Roman Pros. Dodal že případ zcela jistě nesouvisí s činností Mokrého v brněnském klubu. "Je tady jen velmi krátkou dobu," zdůraznil Pros. "Věc je o to nepříjemnější, že přišla pár dní před začátkem ligy, máme s panem Mokrým rozdělány důležité projekty," konstatoval Pros.

Společnost Fotbal Trading a.s. v likvidaci sídlí v domě v Kozí ulici č. 7 v Praze 1 a byla majetkem ČMFS. Svaz ji však prodal. Společnost se zabývala obstaravatelskými službami v oblasti správy objektů bytového, a nebytového fondu, obstaravatelskými službami v oblasti sportovní činnosti a reklamní činností, zajišťovala mimo jiné distribuci vstupenek na světové a evropské fotbalové šampionáty.

Předsedou představenstva společnosti Fotbal Trading je podnikatel a bývalý rozhodčí Jaroslav Rezák, členy představenstva jsou Václav Chvála a dva zaměstnanci ČMFS František Sahula a Marcel Petrásek.

Témata: Korupce | mokrý, pavel
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivná vražda Lucie v Ostravě trápí policii už 20 let, brzy bude promlčena

23.11.2017 17:13 Aktualizováno Ostrava - 15. prosince uplyne promlčecí lhůta u 20 let staré vraždy dvacetileté Lucie z Ostravy.…

Cizinec vylákal z finanční správy 2,4 milionu. Postupoval velmi mazaně

23.11.2017 12:11 Praha - Cizinci, který čelí stíhání za pokus o vylákání desítek milionů korun z Finanční správy ČR,…

Česká modelka má za napadení strávit ve vězení 5,5 roku

22.11.2017 13:12 Ostrava - Krajský soud v Ostravě poslal na 5,5 roku do vězení třiadvacetiletou Sarah Chlebkovou.…

Útočný sadista u soudu. V minulosti opakovaně znásilňoval, teď mu hrozí až…

21.11.2017 13:36 Liberec - Jozef Giňa (54), který podle obžaloby před rokem v Jablonci znásilnil a pokusil se zabít…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama