Otec Tima Kretschmera půjde před soud

Winnenden - Pravděpodobnost, že otec Tima Kretschmera, masového vraha z Winnendenu, stane před soudem, se stále zvětšuje. Jak v neděli napsal server Frankfurter Allgemeine, je již téměř jasné, že si vyslechne obvinění buďto z neúmyslného zabití, či napomáhání k vraždě.

Přidejte svůj názor

371

Podle deníku na to poukazují fakta, že Kretschmerův otec nechal volně přístupnou zbraň typu Beretta v ložnici v rodinném domě, který ještě s matkou společně obývali. Ve stejném pokoji pak nechával uschovanou i munici do tohoto typu zbraně.

Stuttgartské státní zastupitelství ještě čeká na policejní analýzy vzorků DNA, z nichž by mělo vyplynout, jestli měl Tim Kretschmer přístup do trezoru, v němž jeho otec skladoval dalších 14 zbraní.

Pokračující vyšetřování kromě jiného odkrylo i to, že Kretschmer čin pravděpodobně plánoval delší dobu, než si původně vyšetřovatelé mysleli. Vyšlo najevo, že sedmnáctiletý masový vrah svou bývalou školu, kde masakr zahájil, navštívil týden předtím, než plány uskutečnil. Policie rovněž potvrdila, že pachatel hrál na svém počítači zhruba 12 hodin předtím, než útok zahájil, počítačové hry, které jsou pro svou násilnou tematiku mládeži nepřístupné.

Albertvillská škola, v níž Kretschmer zastřelil osm žákyň, jednoho žáka a tři učitelky, vyhlásila až do 20. března volno. Žáci ji však v případě zájmu mohou navštěvovat již od pondělka.

Několik dní po masakru vyšlo najevo, že tragédie měla i své hrdiny. Podle výpovědí svědků jimi byli učitelé, kteří reagovali v rámci možností pohotově, za což je pochválil prezident bádensko-württemberské zemské vlády Johannes Schmalzl.

Jedna ze zemřelých učitelek údajně dokonce svůj život obětovala, když skočila před žačku, na kterou Kretschmer mířil, a tím jí pravděpodobně zachránila život.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý vrah nezletilé dívky v Doubici čelí dalšímu obvinění

23.02.2018 12:04 Děčín - Martin Chlouba, který podle policie loni v září zavraždil v Doubici na Děčínsku 14letou…

Policisté naháněli řidiče až do lesa, z auta vyhazoval drogy

22.02.2018 14:19 Sokolov - Řidič v Kraslicích na Sokolovsku 15. února v ranních hodinách ujížděl policejní hlídce.…

Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80…

21.02.2018 11:56 Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž…

Za krádeže dřeva dostali čtyři muži vězení

20.02.2018 14:31 Brno - Krajský soud v Brně dnes uložil nepodmíněné tresty čtyřem mužům za krádeže dřeva.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama