Otec Tima Kretschmera půjde před soud

Winnenden - Pravděpodobnost, že otec Tima Kretschmera, masového vraha z Winnendenu, stane před soudem, se stále zvětšuje. Jak v neděli napsal server Frankfurter Allgemeine, je již téměř jasné, že si vyslechne obvinění buďto z neúmyslného zabití, či napomáhání k vraždě.

Přidejte svůj názor

371

Podle deníku na to poukazují fakta, že Kretschmerův otec nechal volně přístupnou zbraň typu Beretta v ložnici v rodinném domě, který ještě s matkou společně obývali. Ve stejném pokoji pak nechával uschovanou i munici do tohoto typu zbraně.

Stuttgartské státní zastupitelství ještě čeká na policejní analýzy vzorků DNA, z nichž by mělo vyplynout, jestli měl Tim Kretschmer přístup do trezoru, v němž jeho otec skladoval dalších 14 zbraní.

Pokračující vyšetřování kromě jiného odkrylo i to, že Kretschmer čin pravděpodobně plánoval delší dobu, než si původně vyšetřovatelé mysleli. Vyšlo najevo, že sedmnáctiletý masový vrah svou bývalou školu, kde masakr zahájil, navštívil týden předtím, než plány uskutečnil. Policie rovněž potvrdila, že pachatel hrál na svém počítači zhruba 12 hodin předtím, než útok zahájil, počítačové hry, které jsou pro svou násilnou tematiku mládeži nepřístupné.

Albertvillská škola, v níž Kretschmer zastřelil osm žákyň, jednoho žáka a tři učitelky, vyhlásila až do 20. března volno. Žáci ji však v případě zájmu mohou navštěvovat již od pondělka.

Několik dní po masakru vyšlo najevo, že tragédie měla i své hrdiny. Podle výpovědí svědků jimi byli učitelé, kteří reagovali v rámci možností pohotově, za což je pochválil prezident bádensko-württemberské zemské vlády Johannes Schmalzl.

Jedna ze zemřelých učitelek údajně dokonce svůj život obětovala, když skočila před žačku, na kterou Kretschmer mířil, a tím jí pravděpodobně zachránila život.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama