Policisté vyšetřují znásilnění v pendolinu

Ostrava - Ostravští policisté hledají svědky trestného činu znásilnění, ke kterému mělo dojít 4. července ve vlaku SuperCity Pendolino. Ve čtvrtek o tom informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Přidejte svůj názor

Pendolino

„Oběť nebyla schopna specifikovat dobu spáchání trestného činu, nicméně pravidelný odjezd vlaku z Prahy byl v 17.23 hodin, do železniční stanice Ostrava Svinov dorazil vlak ve 20.29 hodin. Více informací k tomuto případu v této chvíli nelze podat,“ uvedla Holčáková. Policisté žádají cestující, kteří tímto vlakem jeli, aby kontaktovali policii.

Za spáchání trestného činu znásilnění hrozí pachateli trest odnětí svobody v délce od dvou do osmi let. Zatímco v prvním pololetí roku 2008 prověřovali ostravští policisté deset těchto trestných činů, letos jich bylo dosud pět.

"České dráhy byly informovány Policií ČR o prověřování možného spáchání trestného činu znásilnění ve vlakovém spoji SC Pendolino 509 z Prahy hlavního nádraží do Bohumína. Na vlakovou četu spoje se v průběhu cesty ani v cílové stanici žádný cestující neobrátil s takovou informací či žádostí o pomoc. Policii jsme podali veškeré informace, které ke svému vyšetřování potřebují. Jsme nápomocni k objasnění případného trestného činu," sdělila stanovisko Českých drah k případu jejich mluvčí Kateřina Šubová.

Témata: krimi | Znásilnění
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Agresor bez varování napadal lidi ve Vsetíně. Hrozí mu přísný trest

20.11.2017 14:39 Vsetín - Muž (33), který je podezřelý z napadení tří lidí ve Vsetíně, skončil ve vazbě. Policisté…

Smrt policisty v Olomouci byla vražda. Pachatel se díval, jak oběť trpí

20.11.2017 11:16 Olomouc - Kriminalisté obvinili muže (33) z vraždy olomouckého policisty. Jeho smrt se původně…

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama