Soud potvrdil desetiletý trest za utopení manželky ve vaně

Praha - Vrchní soud v Praze ve středu potvrdil desetiletý trest odnětí svobody pro Martina Ch. z Karlových Varů. V září roku 2007 doma po hádce utopil svou ženu ve vaně.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Ke stejnému trestu byl Martin Ch. odsouzen Krajským soudem v Plzni již dvakrát, ale původní rozsudek vrchní soud zrušil a vrátil případ k novému projednání. V květnu letošního roku plzeňský soud znovu vynesl desetiletý verdikt, proti kterému se Martin Ch. rovněž odvolal. Podle středečního rozhodnutí pražského vrchního soudu je ale vynesený trest pravomocný.

Podle obžaloby vysokoškolsky vzdělaný bankovní úředník Martin Ch. neunesl, že ho chtěla opustit jeho manželka. "Když za mnou manželka přišla do koupelny, říkala slova, která jsem už nechtěl slyšet, třeba že naše tři děti nestojí za to, aby se kvůli nim obětovala. Zdálo se mi, že to neříká žena, kterou jsem miloval, že z ní mluví někdo jiný," vypověděl tehdy u plzeňského soudu.

Podle vyšetřování po hádce ponořil manželce hlavu pod vodu a držel jí tam do té chvíle, než se přestala bránit. "Podle znalců to musí trvat dvě až tři minuty," řekl soudce Petr Smrž. Když žena nejevila známky života, zavolal obžalovaný nejprve své matce-lékařce, která přijela na místo a pokoušela se ženu oživovat. Poté dorazila záchranka a policisté, kteří obžalovaného odvedli v poutech. Žena v nemocnici zemřela na poškození mozku způsobené kyslíkovou nedostatečností.

Obžalovaný se prostřednictvím svého obhájce snažil přesvědčit soud, že je potřeba vyhotovit nový znalecký posudek, který by soudu lépe přiblížil psychický stav obžalovaného v době činu. Obhajoba nesouhlasila s předešlými znalci, kteří rozhodně vyvrátili, že obžalovaný jednal ve stavu patického afektu. Odborníci potvrdili, že muž byl v době činu příčetný. "Úkolem soudu není donekonečna zadávat nové znalecké posudky, které by se více líbily obhajobě," řekl soudce Jiří Lněnička. Jeho senát tak rozhodl, že rozsudek je pravomocný.

"Jedná se především o rodinnou tragédii. Po poškozené zbyly tři nezletilé děti," vyjádřila se k případu státní zástupkyně Eva Prskavcová. Obžalovaný před vrchním soudem těsně před vyhlášením rozsudku řekl: "Je mi to opravdu líto, ani nevím, jak se to stalo."

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie našla u muže v Broumově arzenál zbraní, měl i raketovou hlavici

26.06.2017 12:41 Náchod - Policie provedla domovní prohlídku u muže (40) v Broumově na Náchodsku. Kromě usušeného…

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama