Gang kupoval pro čínská miminka české táty

Praha - Kriminalisté v těchto dnech obvinili několik členů gangu, který kupoval pro čínská miminka české otce a zprostředkovával jim tak trvalý pobyt na území Česka. S informacemi přišlo sobotní vydání deníku Právo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Na skupinu v roce 2007 podle Práva nechtíc upozornila občanka Číny, když přišla na cizineckou policii zažádat o trvalý pobyt. Úředníkům nahlásila, že otcem jejího dítěte je český občan z Tachovska. Cizinecké policii se to však nezdálo a tak se rozhodla otcovství prověřit. Jak se ukázalo, Čech nebyl biologickým otcem dítěte.

Policie tedy rozjela vyšetřování a zjistila, že na Tachovsku se v jedné obci nachází více případů otců čínských dětí. Podle vyšetřovatele plzeňské cizinecké policie vše začalo u dvou bratrů, pak jejich synovce a pokračovalo to k dalším příbuzným a známým. Jednalo se tak o zcela nový, dobře organizovaný způsob, jak zajistit desítkám nelegálních přistěhovalců z Číny oficiální trvalý pobyt v ČR. Na tento nápad přišla dle listu Číňanka žijící v Praze.

Muži za úplatu pohybující se od tří do dvaceti tisíc zašli na patřičný úřad, kde se přihlásili k fiktivnímu otcovství. Jakmile dítě cizí státní příslušnosti získalo české občanství, postupem času jej dostala i matka, která dosud na území ČR žila nelegálně.

Jak uvádí deník, organizátorka za otce vybírala muže z řad nezaměstnaných, drogově závislých či několikrát trestaných, kterým se hodila každá koruna. V kapsách novopečených tatínků však končilo minimum peněz, které si nechala Číňanka zaplatit. Za zajištění českého občanství pro jedno miminko hlava gangu údajně dostávala od jeho rodiny až sto tisíc korun, polovinu si nechávala a druhou předávala českému společníkovi - zprostředkovateli otců.

Gangu se podařilo sehnat nejméně dvacet otců pro několikaměsíční miminka. Ve třech případech se muži přihlásili k otcovství, i když dítě ještě nebylo na světě. Otcové byli z Tachovska a Domažlicka.

Kriminalisté zatím obvinili pět lidí, a to z trestného činu napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky. Je mezi nimi jak hlava skupiny, tak i český komplic, který se sám přihlásil k pěti dětem. Obviněni byli ještě tři falešní tatínci, ke kterým v brzké době přibudou další tři. Údajným otcům hrozí rok vězení, Číňanka se svým komplicem mohou strávit ve vězení tři roky. Podle Práva si mohli za dobu svého působení přijít na dva miliony korun.

Témata: krimi | gangy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama