Vlak ve Vizovicích přejel mladou ženu, přišla o nohy

Vizovice - Vlak, který přivážel fanoušky na právě začínající mezinárodní festival Masters of Rock do Vizovic přejel ve čtvrtek po 21 hodině jednu z účastnic festivalu - mladou neznámou dívku. Podle Hany Polešákové ze zlínské krajské záchranky byla dívce amputována noha.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Dle mluvčího krajské záchranné služby Petra Olšana přišla dívka při střetu i o druhou nohu. Jednu nohu jí vlak amputoval pod kolenem a druhou nad ním. "Nehoda se stala na širé trati ve Vizovicích, v areálu festivalu" sdělil prvotní informace mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Jak uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková, zraněná u sebe neměla doklady, takže policie neví, o koho se jedná, ani jak bylo děvče staré. Mluvčí upřesnila, že nehoda se stala na nechráněném přejezdu a účastnice festivalu šla pravděpodobně s mobilem v ruce.

Dívce začala poskytovat první pomoc soukromá záchranná služba, která měla na festivalu své stanoviště. Zdravotníci připojili zraněnou na umělou plicní ventilaci a poté ji předali do péče zlínské záchrance, která ji v kritickém stavu převezla do nemocnice ve Zlíně. Vrtulník pak dívku transportoval do Olomouce.

Podle svědka, který nehodu viděl a je těžce psychicky otřesen, dav fanoušků rockového festivalu nehodě přihlížel, blokoval příjezd záchranky a zraněné vůbec nikdo nepomohl. Vlaková doprava je na trati přerušena, souprava čeká na příjezd Drážní inspekce.

Největší mezinárodní rockový festival pod širým nebem tak letos začal tragédií. Do Vizovic míří umělci z 11 zemí světa. Tato nehoda se do historie festivalu zapíše jako úplně první vlakové neštěstí, které se stalo přímo v areálu vizovické likérky.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivná vražda Lucie v Ostravě trápí policii už 20 let, brzy bude promlčena

23.11.2017 17:13 Aktualizováno Ostrava - 15. prosince uplyne promlčecí lhůta u 20 let staré vraždy dvacetileté Lucie z Ostravy.…

Cizinec vylákal z finanční správy 2,4 milionu. Postupoval velmi mazaně

23.11.2017 12:11 Praha - Cizinci, který čelí stíhání za pokus o vylákání desítek milionů korun z Finanční správy ČR,…

Česká modelka má za napadení strávit ve vězení 5,5 roku

22.11.2017 13:12 Ostrava - Krajský soud v Ostravě poslal na 5,5 roku do vězení třiadvacetiletou Sarah Chlebkovou.…

Útočný sadista u soudu. V minulosti opakovaně znásilňoval, teď mu hrozí až…

21.11.2017 13:36 Liberec - Jozef Giňa (54), který podle obžaloby před rokem v Jablonci znásilnil a pokusil se zabít…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama