Nová finta podvodníků z Nigérie

PRAHA - Nigerijští podvodníci, kteří před časem nabízeli zázračné zbohatnutí při podnikání v Africe, mají nový trik. Na internetu inzerují levné notebooky a mobily - za polovic obvyklé ceny, píše v sobotním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Z řady lidí v Česku už tímto způsobem vylákali peníze, v některých případech desítky tisíc. Žádnou elektroniku zákazníci nedostali. Podvodníci se v poslední době zdokonalili a maskují se jako Britové. Píší nabídky na české inzertní servery, byť špatnou češtinou. Peníze si podvodníci zpočátku nenechávají posílat do Nigérie, ale do Velké Británie. Peníze chtějí zásadně převodem a převodem přes společnost Western Union. Po první platbě píší výmluvy, proč zboží nemohou hned dodat. A navíc žádají další doplatky, uvádí MF DNES.

Scénář všech případů je prakticky totožný: zájemce odpoví e-mailem na nabídku, firma se ozve s detaily a pošle fakturu. A s ní hned první podezřelá okolnost: peníze chce převodem, nikoliv však převodem na účet či kartou, jak je dnes zvykem, ale převodem hotovosti přes pobočky Western Union. Tato mezinárodní síť umožňuje posílat peníze hotově prakticky po celém světě. Podvodníci se nespokojí se základní cenou. Jakmile zaplatíte, začínají další finty. Například tvrdí, že odeslali více kusů a ty je třeba doplatit. Nebo požadují peníze za dopravu a clo. Zboží přitom zákazník nedostane. Případů jsou desítky až stovky a rychle jich přibývá, píše MF DNES.

Témata: krimi | podvod
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Útoku v teplické nemocnici prý nešlo zabránit, senior zatím nebyl obviněn

13.11.2017 16:16 Teplice - Policie zatím neobvinila seniora (86), který o víkendu napadl dva pacienty nemocnice v…

Otřesný pokus o vraždu: Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla…

13.11.2017 15:21 Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama