Nová finta podvodníků z Nigérie

PRAHA - Nigerijští podvodníci, kteří před časem nabízeli zázračné zbohatnutí při podnikání v Africe, mají nový trik. Na internetu inzerují levné notebooky a mobily - za polovic obvyklé ceny, píše v sobotním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Z řady lidí v Česku už tímto způsobem vylákali peníze, v některých případech desítky tisíc. Žádnou elektroniku zákazníci nedostali. Podvodníci se v poslední době zdokonalili a maskují se jako Britové. Píší nabídky na české inzertní servery, byť špatnou češtinou. Peníze si podvodníci zpočátku nenechávají posílat do Nigérie, ale do Velké Británie. Peníze chtějí zásadně převodem a převodem přes společnost Western Union. Po první platbě píší výmluvy, proč zboží nemohou hned dodat. A navíc žádají další doplatky, uvádí MF DNES.

Scénář všech případů je prakticky totožný: zájemce odpoví e-mailem na nabídku, firma se ozve s detaily a pošle fakturu. A s ní hned první podezřelá okolnost: peníze chce převodem, nikoliv však převodem na účet či kartou, jak je dnes zvykem, ale převodem hotovosti přes pobočky Western Union. Tato mezinárodní síť umožňuje posílat peníze hotově prakticky po celém světě. Podvodníci se nespokojí se základní cenou. Jakmile zaplatíte, začínají další finty. Například tvrdí, že odeslali více kusů a ty je třeba doplatit. Nebo požadují peníze za dopravu a clo. Zboží přitom zákazník nedostane. Případů jsou desítky až stovky a rychle jich přibývá, píše MF DNES.

Témata: krimi | podvod
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama