V Rakousku havaroval český autobus

Aktualizujeme (Vídeň) - V rakouské spolkové zemi Štýrsku havaroval v neděli český autobus, informoval server Kleinezeitung. Při nehodě se zranilo 34 cestujících.

Přidejte svůj názor

371

V autobuse bylo 48 slovenských studentů a učitelů ze soukromé střední školy podnikatelské v Senici, kteří se vraceli z výletu v Itálii.

Podle mluvčího slovenského ministerstva zahraničí Jána Škody je 34 osob zraněných, z toho jedna dívka těžce. Zraněné do blízkých nemocnic rozvážely vrtulníky.

"Nikdo není v ohrožení života. Slovenské ministerstvo zdravotnictví na místo vypravilo tým krizové intervence, což je tým psychologů, kteří zasahovali již při havárii slovenského autobusu v Chorvatsku nebo při neštěstí v Polomce," řekl Škoda.

Čtrnáct lidí není zraněno vůbec, ti jsou pohromadě u krizového štábu a čekají na odvoz na Slovensko. Ostatní jsou v nemocnicích na ošetření nebo na pozorování a o jejich převozu rozhodne jejich zdravotní stav.

Nehoda se stala kolem šesté ráno na dálnici A2 mezi Mooskirchenem a Liebochem u Štýrského Hradce. Podle prvních odhadů ji způsobil mikrospánek řidiče. Autobus pak sjel mimo dálnici a převrátil se na bok.

Autobus řídili dva čeští řidiči. Třebíčský autodopravce Tredos, který autobus provozuje, vypravil k místu havárie okamžitě náhradní autobus z Třebíče, který má nezraněné cestující dopravit domů na Slovensko.

Jednatel třebíčské společnosti Tredos František Pléha agentuře Mediafax dále řekl, že zhruba 30 zraněných bylo rozvezeno po okolních nemocnicích a zbytek se nachází v krizových centrech, kde čeká na příjezd náhradního spoje. Pléha se domnívá, že společnost na havárii vinu nenese. "Autobus byl rok a půl starý, takže těžko šlo o technickou závadu, ale nechci o tom spekulovat, protože to v této chvíli s jistotou nevíme. Příčinu nehody ukáže další šetření," uvedl Pléha.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie našla u muže v Broumově arzenál zbraní, měl i raketovou hlavici

26.06.2017 12:41 Náchod - Policie provedla domovní prohlídku u muže (40) v Broumově na Náchodsku. Kromě usušeného…

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama