Jihoafrický soud propustil advokáta Kramariče z vazby, míří do Čech

Praha - Advokát Julius Kramarič byl propuštěn z vazby, kterou na něj kvůli údajnému vydírání uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře uvalil koncem května jihoafrický soud. S informací o Kramaričově návratu do Čech přišla v sobotu zpravodajská televize ČT24.

Přidejte svůj názor

Do Jihoafrické republiky přijel advokát spolu s českými detektivy, kteří měli 28. května vyslýchat Krejčíře. Výslech se však konat nemohl, protože byl podnikatel před zahájením právních úkonů vydírán v souvislosti s jeho svědeckou výpovědí. Nátlak měl vyvíjet právě Kramarič, kterého kvůli tomu policie zadržela a soud na něj uvalil vazbu. Ještě týž den jej ale úřady propustili a vrátili mu i pas, aby mohl odcestovat. O pár hodin jej ale policie při odbavování zavazadel na letišti opět zadržela a soud jej poslal do vazby znovu.

Detektivové měli Krejčíře vyslechnout kvůli smrti jeho otce Lamberta. Čeští vyšetřovatelé podezřívají z činu skupinu mužů, mezi kterými figuruje i jeden z Kramaračových klientů fotbalový boss Jaroslav Starka. Krejčířův nový výslech naplánovala policie na 28. července.

Témata: kauzy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama