Britský soud potrestal brutální vraždu Češky 27 lety vezení

Luton - Za vraždu šestadvacetileté Češky v listopadu 2007 byl ve čtvrtek v britském Lutonu odsouzen její tehdejší přítel Zahir Ahmed k 21 letům vězení.

Přidejte svůj názor

Ahmed (24) dívku surově zbil a čekal několik hodin, než zavolal záchranku. Ahmeda rozčílilo, že dívka bez něj opustila bar, kde předtím spolu slavili její narozeniny.

Přikázal jí, aby se vrátila, cestou v taxi ji bil a kopal do břicha. V útoku pokračoval i v parku a na opuštěném místě u dálnice. Okolo sedmé ráno ji dotáhl do jejího bytu, ambulanci však zavolal až téměř po čtyřech hodinách, kdy už bylo na záchranu pozdě.

Poranění mozku, které dívka utrpěla, byla již nevratná. Dřívější lékařská pomoc jí mohla zachránit život, řekla u soudu prokurátorka.

Ahmed při procesu prohlásil, že se necítí být vinen z vraždy. Dívku nechtěl zabít, myslel prý, že se ze zranění zotaví. "Byla to útlá dívka a neměla proti vám šanci, ale kdoví proč vás milovala," prohlásil při vynášení rozsudku soudce John Bevan.

"Byla to násilná domácí vražda Češky, která do této země přišla hledat lepší život a potřebovala ochranu, místo toho její život tragicky skončil poté, co ji Ahmed brutálně zbil," doplnil detektiv šéfinspektor Sean O´Neil, který případ vyšetřoval.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Vražda novorozence v Teplicích: Dítě bylo nalezeno v kontejneru

20.04.2018 12:50 Aktualizováno Teplice - Policie vyšetřuje nález novorozence, jehož tělo bylo objeveno ve čtvrtek vpodvečer v…

Muž dle policie zapálil karavan s lidmi, hrozí mu přísný trest

20.04.2018 10:23 Praha - Policisté obvinili muže, který v dubnu údajně zapálil v areálu Nákladového nádraží Žižkov v…

Dvojnásobná vražda v Ostravě: Senior zabil ženy, s nimiž bydlel

18.04.2018 16:31 Aktualizováno Ostrava - Policie obvinila jednašedesátiletého muže z Ostravy z dvojnásobné vraždy. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama