Češi kradou elektřinu ve velkém

Praha - V České republice se v loni ukradlo nejvíce elektřiny od roku 2005. Celkově se jedná o škodu v minimální výši 165 milionů korun, což je zhruba o 20 milionů více než v předchozím roce.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Největší ztráty hlásí společnost ČEZ, kdy za loňský rok její pracovníci zjistili celkem 3878 neoprávněných odběrů ve škodě 120 milionů korun.

Společnost E.On hlásí škodu 25 milionů korun. Loni přistihla téměř tisícovku zlodějů.

Největší tajnosti okolo černých odběrů dělá Pražská energetika, u níž se škody údajně pohybovaly ve výši 20 až 50 milionů korun.

Letos tomu bude pravděpodobně ještě horší. K polovině roku ČEZ provedla zhruba 2500 kontrol a přibližně v polovině podezřelých případů se skutečně na krádeže přišlo.

Česká republika se tak stává evropskou velmocí v krádežích elektřiny. Zatímco ve vyspělých státech EU jsou černé odběry marginální záležitostí, u nás by nakradená elektřina dokázala rozsvítit desetitisícové město. S případnými zloději se v zahraničí nemazlí. V některých zemích jim hrozí vysoké pokuty a až deset let za mřížemi.

Témata: krimi | Energetika | česko
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Vražda novorozence v Teplicích: Dítě bylo nalezeno v kontejneru

20.04.2018 12:50 Aktualizováno Teplice - Policie vyšetřuje nález novorozence, jehož tělo bylo objeveno ve čtvrtek vpodvečer v…

Muž dle policie zapálil karavan s lidmi, hrozí mu přísný trest

20.04.2018 10:23 Praha - Policisté obvinili muže, který v dubnu údajně zapálil v areálu Nákladového nádraží Žižkov v…

Dvojnásobná vražda v Ostravě: Senior zabil ženy, s nimiž bydlel

18.04.2018 16:31 Aktualizováno Ostrava - Policie obvinila jednašedesátiletého muže z Ostravy z dvojnásobné vraždy. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama