Při požáru chaty v Rovensku se zranilo devět lidí

Rovensko pod Troskami - Celkem devět lidí utrpělo zranění při sobotním požáru rekreační chaty v Rovensku pod Troskami na Semilsku. Informovala o tom mluvčí hasičů Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Přidejte svůj názor

Policie ČR

Rekreační objekt začal hořet kolem půl sedmé ráno, podle ohlašovatele v přízemí v místě vytápění. V té době bylo v chalupě osm lidí. Dvěma z nich se podařilo z hořícího objektu dostat ven a zavolat na linku 112. "Hasiči v dýchací technice začali prohledávat hořící chalupu a pomocí nastavovacích žebříků se jim podařilo vytáhnout vikýřem další dvě osoby, které se nadýchaly jedovatých zplodin hoření," řekla mluvčí.

Na místě zasahovalo celkem pět hasičských jednotek, kterým práci ztěžovaly hliníkové šablony na střeše, které držely vysoké teploty, i zplodiny hoření uvnitř chaty. "Protože nebylo možné osoby, které zůstaly uvězněny v prvním patře zachránit po schodišti, museli hasiči ve střeše vybourat otvory, kterými se po dvou hodinách podařilo všechny lidi dostat z hořící chaty ven," dodala Michalíčková. Ty si převzali lékaři zdravotnické služby. "Devátým zraněným byl hasič lehce popálený na rtech," řekla mluvčí zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Kristýna Fejfarová. Dále uvedla, že vrtulníky zdravotnické záchranné služby transportovaly do liberecké a hradecké nemocnice celkem tři pacienty v kritickém stavu.

"Po prvotním ošetření byl pacient ve velmi vážném stavu souvisejícím s přidušením zplodinami z požáru převezen na jednotku intenzivní péče," řekl primář oddělení emergency hradecké fakultní nemocnice Jaromír Kočí. Sanitky vezly dva pacienty do turnovské a jednoho do jičínské nemocnice. Jedna z osob ovšem vzhledem ke komplikacím musela být převezena do nemocnice v Liberci.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu až kolem deváté hodiny. "Po prohledání celé chaty vyloučili výskyt dalších lidí uvnitř a nyní rozebírají střešní konstrukce a provádějí dohašovací práce," uvedla dále mluvčí. Celkovou hmotnou škodu ani přesnou příčinu požáru vyšetřovatelé zatím nestanovili.

Témata: krimi | požár
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama