Při požáru chaty v Rovensku se zranilo devět lidí

Rovensko pod Troskami - Celkem devět lidí utrpělo zranění při sobotním požáru rekreační chaty v Rovensku pod Troskami na Semilsku. Informovala o tom mluvčí hasičů Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Přidejte svůj názor

Policie ČR

Rekreační objekt začal hořet kolem půl sedmé ráno, podle ohlašovatele v přízemí v místě vytápění. V té době bylo v chalupě osm lidí. Dvěma z nich se podařilo z hořícího objektu dostat ven a zavolat na linku 112. "Hasiči v dýchací technice začali prohledávat hořící chalupu a pomocí nastavovacích žebříků se jim podařilo vytáhnout vikýřem další dvě osoby, které se nadýchaly jedovatých zplodin hoření," řekla mluvčí.

Na místě zasahovalo celkem pět hasičských jednotek, kterým práci ztěžovaly hliníkové šablony na střeše, které držely vysoké teploty, i zplodiny hoření uvnitř chaty. "Protože nebylo možné osoby, které zůstaly uvězněny v prvním patře zachránit po schodišti, museli hasiči ve střeše vybourat otvory, kterými se po dvou hodinách podařilo všechny lidi dostat z hořící chaty ven," dodala Michalíčková. Ty si převzali lékaři zdravotnické služby. "Devátým zraněným byl hasič lehce popálený na rtech," řekla mluvčí zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Kristýna Fejfarová. Dále uvedla, že vrtulníky zdravotnické záchranné služby transportovaly do liberecké a hradecké nemocnice celkem tři pacienty v kritickém stavu.

"Po prvotním ošetření byl pacient ve velmi vážném stavu souvisejícím s přidušením zplodinami z požáru převezen na jednotku intenzivní péče," řekl primář oddělení emergency hradecké fakultní nemocnice Jaromír Kočí. Sanitky vezly dva pacienty do turnovské a jednoho do jičínské nemocnice. Jedna z osob ovšem vzhledem ke komplikacím musela být převezena do nemocnice v Liberci.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu až kolem deváté hodiny. "Po prohledání celé chaty vyloučili výskyt dalších lidí uvnitř a nyní rozebírají střešní konstrukce a provádějí dohašovací práce," uvedla dále mluvčí. Celkovou hmotnou škodu ani přesnou příčinu požáru vyšetřovatelé zatím nestanovili.

Témata: krimi | požár
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama