Hledání dvou rybářů na Orlíku je bezvýsledné

Tři dny potápění a hledání pohřešovaných rybářů na přehradě Orlík nepřineslo žádné výsledky. V pátek o tom informovala agenturu Mediafax mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová.

Přidejte svůj názor

"Potápěči ze slapského říčního oddílu opět tento týden pročesávali dno u hráze přehrady, ale nepodařilo se najít vůbec nic, co by mělo souvislost s hledanými muži," uvedla Pavlová. Podle jejích slov potápěči nyní už ukončili svou činnost, především kvůli jarnímu tání. "Tím, že přitéká více vody, vznikají různé proudy a tak se nedá vůbec určit, kde se má pátrat," vysvětlila mluvčí.

Pátrání bude dál pokračovat rutinními prohlídkami břehů a kontrolou z hladiny řeky. "Je možné, že při pravidelných plavbách policistů, se těla pohřešovaných rybářů objeví, pokud v přehradě opravdu jsou," podotkla policejní mluvčí. Ze současných výsledků není stále jasné, co se s oběma muži opravdu stalo. Verzí okolo jejich zmizení je více, kromě utonutí, jsou spekulace o možnosti násilného činu, ale je i možné, že muži žijí a nechtějí o sobě dát vědět.

Rybáři jsou pohřešováni od začátku února. Nejdříve bylo vyhlášeno pátrání po 43letém majiteli lodě na základě oznámení jeho manželky. Podle ní manžel odejel se psem do Klučenic 12. února, kde měli zazimovanou loď a od té doby se jí neozval. Třiačtyřicetiletá žena se vydala k loděnici sama, nalezla auto, ale manžele nikoli. Pes byl posléze objeven asi deset kilometrů od přehrady. Při pátrání, do kterého byl zapojen i vrtulník, našli policisté převrácenou loď a další předměty, které však ukázaly na to, že se na lodi plavil ještě další muž.

Podle výpovědí svědků a kontroly dokladů bylo tedy pátrání rozšířeno i na 52letého muže, se kterým se majitel lodi několik dní před zmizením setkal.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Vražda novorozence v Teplicích: Dítě bylo nalezeno v kontejneru

20.04.2018 12:50 Aktualizováno Teplice - Policie vyšetřuje nález novorozence, jehož tělo bylo objeveno ve čtvrtek vpodvečer v…

Muž dle policie zapálil karavan s lidmi, hrozí mu přísný trest

20.04.2018 10:23 Praha - Policisté obvinili muže, který v dubnu údajně zapálil v areálu Nákladového nádraží Žižkov v…

Dvojnásobná vražda v Ostravě: Senior zabil ženy, s nimiž bydlel

18.04.2018 16:31 Aktualizováno Ostrava - Policie obvinila jednašedesátiletého muže z Ostravy z dvojnásobné vraždy. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama