Muž vynesl z ČSOB data klientů včetně zůstatků účtů, ta se objevila i na internetu

Jihlava - Únik osobních údajů stovek klientů Československé obchodní banky (ČSOB) řeší policie v Jihlavě. Data objevil naprostou náhodou na internetu přímo jeden z poškozených klientů, uvedla to ve středu zpravodajská televize Z1.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Objevil jsem na internetu wordovský dokument, který obsahoval přímo moje jméno. Samozřejmě jsem byl zvědavý, tak jsem se na něj podíval a zjistil, že to jsou data, která obsahují bankovní údaje," říká poškozený klient banky Petros Martakidis.

Odborný asistent na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě Miroslav Kružík, který ještě před třemi lety pracoval v ČSOB, zadal svým žákům z počátku nevinný úkol z bankovnictví. Jako podklady studenti dostali seznam 200 lidí s celým jménem, adresou a zůstatkem jejich účtu. A právě celý tento dokument byl přístupný na internetu.

"Uznal jsem svoji chybu jak vůči ředitelství, tak i bance," tvrdí Miroslav Kružík.

K citlivým osobním údajům z ČSOB se Kružík dostal během svých pracovních povinností v peněžním ústavu, mezi které patřilo zálohování těchto dat.

Banka již na Kružíka podala trestní oznámení a případem se zabývá policie. V současné době vyslýchá všechny zúčastněné. Pokud by se prokázalo podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného nakládání s osobními údaji, hrozí pachateli až pět let za mřížemi.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Vražda novorozence v Teplicích: Dítě bylo nalezeno v kontejneru

20.04.2018 12:50 Aktualizováno Teplice - Policie vyšetřuje nález novorozence, jehož tělo bylo objeveno ve čtvrtek vpodvečer v…

Muž dle policie zapálil karavan s lidmi, hrozí mu přísný trest

20.04.2018 10:23 Praha - Policisté obvinili muže, který v dubnu údajně zapálil v areálu Nákladového nádraží Žižkov v…

Dvojnásobná vražda v Ostravě: Senior zabil ženy, s nimiž bydlel

18.04.2018 16:31 Aktualizováno Ostrava - Policie obvinila jednašedesátiletého muže z Ostravy z dvojnásobné vraždy. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama