Šéf NKÚ: Pro soukromé účely používám jen Peugeot 807

Praha - Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) František Dohnal se ohradil proti tvrzení, že nezákonně používá tři luxusní služební vozy. Podle jeho úterního vyjádření jezdí pouze jedním, a to vozem Peugeot 807.

Přidejte svůj názor

To je v souladu se zákonem. "Další dvě auta BMW slouží k pracovním účelům a byla úřadem zakoupena a jejich nákup schválen ještě před mým nástupem do funkce," řekl Dohnal.

Vedle toho úřad zajišťuje v souladu se stejným zákonem i vozidlo s řidičem. Hospodářská správa NKÚ určuje systém střídání řidičů a vozidel a rozhoduje, které auto a který řidič bude ve službě. Výběr vozidel není rozhodnutím prezidenta.

"Systém střídání služeb dvou řidičů a zálohování provozu více vozidly byl nastaven v minulosti tehdejším prezidentem Lubomírem Voleníkem. Ten si pro tyto účely nechal vypracovat doporučující studii od Dopravní fakulty ČVUT," uvedl Dohnal. Jejími doporučeními se podle něj úřad řídí i v současné době. Jde o systém, který je běžně používán i u ostatních ústavních činitelů.

Na Dohnalův případ upozornilo před několika týdny samotné vedení NKÚ, kterému se nelíbilo nešetrné hospodaření svého šéfa. Dohnal využíval v Praze postupně dva velkoplošné luxusní byty, jejichž 67tisícové, resp. 76tisícové nájemné platil stát. Přitom NKÚ sám dohlíží na efektivnost a zákonnost hospodaření státních institucí. Po této kritice a projednávání případu v parlamentu se Dohnal rozhodl byt opustit.

Témata: nkú
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama