Šéf NKÚ: Pro soukromé účely používám jen Peugeot 807

Praha - Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) František Dohnal se ohradil proti tvrzení, že nezákonně používá tři luxusní služební vozy. Podle jeho úterního vyjádření jezdí pouze jedním, a to vozem Peugeot 807.

Přidejte svůj názor

To je v souladu se zákonem. "Další dvě auta BMW slouží k pracovním účelům a byla úřadem zakoupena a jejich nákup schválen ještě před mým nástupem do funkce," řekl Dohnal.

Vedle toho úřad zajišťuje v souladu se stejným zákonem i vozidlo s řidičem. Hospodářská správa NKÚ určuje systém střídání řidičů a vozidel a rozhoduje, které auto a který řidič bude ve službě. Výběr vozidel není rozhodnutím prezidenta.

"Systém střídání služeb dvou řidičů a zálohování provozu více vozidly byl nastaven v minulosti tehdejším prezidentem Lubomírem Voleníkem. Ten si pro tyto účely nechal vypracovat doporučující studii od Dopravní fakulty ČVUT," uvedl Dohnal. Jejími doporučeními se podle něj úřad řídí i v současné době. Jde o systém, který je běžně používán i u ostatních ústavních činitelů.

Na Dohnalův případ upozornilo před několika týdny samotné vedení NKÚ, kterému se nelíbilo nešetrné hospodaření svého šéfa. Dohnal využíval v Praze postupně dva velkoplošné luxusní byty, jejichž 67tisícové, resp. 76tisícové nájemné platil stát. Přitom NKÚ sám dohlíží na efektivnost a zákonnost hospodaření státních institucí. Po této kritice a projednávání případu v parlamentu se Dohnal rozhodl byt opustit.

Témata: nkú
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama