Dívku na Blanensku přejel vlak, v nemocnici zemřela

Brno - Vlak mířící z Prahy do Brna usmrtil v neděli krátce po poledni dívku, která seděla v kolejišti na zastávce Svitávka na Blanensku. Informovala o tom mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Přidejte svůj názor

Vlak na té stanici nestavil. Strojvedoucí si něčeho všiml, ale nevěděl, že to byla dívka. Přesto podle Pistoriusové na další stanici Skalice nahlásil, že se pravděpodobně s něčím střetl. Teprve následně se zjistilo, že rychlík srazil sedícího člověka.

Po příjezdu záchranné služby lékaři dívce stabilizovali základní funkce, aby byla schopná rychlého převozu. „Připravili jsme ji k převozu a předali týmu z letecké záchranné služby. Její stav byl při předávání kritický a nestabilní,“ popsala událost mluvčí záchranné služby jihomoravského kraje Barbora Zuchová.

Dívku letecká záchranná služba převezla do brněnské fakultní nemocnice Bohunice. „Krátce po převozu zemřela,“ řekla mluvčí nemocnice Anna Nesvadbová.

Policie je na místě nehody a vyšetřuje okolnosti. tragédie „Zatím ještě nevíme, jak ke střetu došlo," konstatovala blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Úsek byl uzavřen po nehodě na jednu hodinu, pak železničáři zprovoznili jednu kolej. Osobní vlaky měly menší zpoždění. Zpoždění a čekání se týkalo hlavně cestujících, kteří cestovali v rychlíku, který dívku srazil. Provoz na obou kolejích se podařilo obnovit v 15.37 hodin.

Témata: krimi | úmrtí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Útoku v teplické nemocnici prý nešlo zabránit, senior zatím nebyl obviněn

13.11.2017 16:16 Teplice - Policie zatím neobvinila seniora (86), který o víkendu napadl dva pacienty nemocnice v…

Otřesný pokus o vraždu: Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla…

13.11.2017 15:21 Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama