Dívku na Blanensku přejel vlak, v nemocnici zemřela

Brno - Vlak mířící z Prahy do Brna usmrtil v neděli krátce po poledni dívku, která seděla v kolejišti na zastávce Svitávka na Blanensku. Informovala o tom mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Přidejte svůj názor

Vlak na té stanici nestavil. Strojvedoucí si něčeho všiml, ale nevěděl, že to byla dívka. Přesto podle Pistoriusové na další stanici Skalice nahlásil, že se pravděpodobně s něčím střetl. Teprve následně se zjistilo, že rychlík srazil sedícího člověka.

Po příjezdu záchranné služby lékaři dívce stabilizovali základní funkce, aby byla schopná rychlého převozu. „Připravili jsme ji k převozu a předali týmu z letecké záchranné služby. Její stav byl při předávání kritický a nestabilní,“ popsala událost mluvčí záchranné služby jihomoravského kraje Barbora Zuchová.

Dívku letecká záchranná služba převezla do brněnské fakultní nemocnice Bohunice. „Krátce po převozu zemřela,“ řekla mluvčí nemocnice Anna Nesvadbová.

Policie je na místě nehody a vyšetřuje okolnosti. tragédie „Zatím ještě nevíme, jak ke střetu došlo," konstatovala blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Úsek byl uzavřen po nehodě na jednu hodinu, pak železničáři zprovoznili jednu kolej. Osobní vlaky měly menší zpoždění. Zpoždění a čekání se týkalo hlavně cestujících, kteří cestovali v rychlíku, který dívku srazil. Provoz na obou kolejích se podařilo obnovit v 15.37 hodin.

Témata: krimi | úmrtí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama