Robert Madoff se přiznal, že zpronevěřil přes bilion korun

Americký finančník Robert Madoff se dnes před soudem přiznal, že zpronevěřil neskutečnou sumu peněz. Makléř s kdysi výbornou pověstí může dostat až 150 let vězení.

Přidejte svůj názor

Obří podvody se Madoffovi dařilo tajit více než 20 let. Celkem se mu za tuto dobu podařilo zpronevěřit 50 milionů dolarů, tedy 1,1 bilionu korun. To je suma srovnatelná se státním rozpočtem ČR. O své peníze přišly banky, makléři i charity.

Robert Madoff se ke všemu před soudem přiznal. Pokud bude uznán ve všech jedenácti bodech obžaloby vinen, může dostat až 150 let vězení. 

Madoff pro svůj podvod použil takzvaného Ponziho schématu. Díky němu dosáhl ve světě poměrně velký věhlas, jeho fondy totiž za téměř každé situace vynášely.

Ponziho schéma je takový typ podvodu, kdy investor vloží fondu peníze tak, přičemž fond je má investovat. Fond v reálu žádné peníze neinvestuje a z utržených peněz jen vyplácí ostatní investory. Celá hra funguje tak dlouho, dokud přibývají noví investoři. Když se přísun nových investic zastaví, fond zkrachuje a celý podvod se odhalí.

Právě nedůvěra Američanů ve fondy během recese odhalila tento kolosální podvod.

Témata: podvod | madoff, robert
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Vražda novorozence v Teplicích: Dítě bylo nalezeno v kontejneru

20.04.2018 12:50 Aktualizováno Teplice - Policie vyšetřuje nález novorozence, jehož tělo bylo objeveno ve čtvrtek vpodvečer v…

Muž dle policie zapálil karavan s lidmi, hrozí mu přísný trest

20.04.2018 10:23 Praha - Policisté obvinili muže, který v dubnu údajně zapálil v areálu Nákladového nádraží Žižkov v…

Dvojnásobná vražda v Ostravě: Senior zabil ženy, s nimiž bydlel

18.04.2018 16:31 Aktualizováno Ostrava - Policie obvinila jednašedesátiletého muže z Ostravy z dvojnásobné vraždy. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama