Fritzla převezli do věznice, kde stráví zbytek života

Krems - Rakušan Josef Fritzl, který 24 let věznil a znásilňoval svoji dceru a zplodil s ní sedm dětí, byl ve středu převezen do věznice Stein u dolnorakouského městečka Kern, kde stráví zbytek svého života. Informuje o tom server Die Presse.

Přidejte svůj názor

371

Čtyřiasedmdesátiletý Fritzl, kterého média pojmenovala "Monstrum z Amstettenu", byl až dosud ve vídeňské věznici Mittersteig. Tam podstoupil řadu testů, na jejichž základě úřady rozhodly, že si svůj doživotní trest odpyká ve vězeňském zařízení pro zločince, kteří jsou duševně narušení, ale zodpovědní za své činy.

Podle Petera Prechtla z vedení vídeňské věznice se Ritzl po celou dobu svého pobytu choval "nenápadně".

Rakouské úřady hledaly vhodnou věznici několik týdnů. Fritzla odsouzeného na konci března za vraždu, znásilňování, krvesmilstvo, zotročování, vyhrožování násilím a omezování osobní svobody totiž žádné zařízení nechtělo přijmout. Nakonec se rozhodovalo mezi vězeňskými zařízeními v Garstenu, Karlau a Steinu.

Fritzl sám si přál, aby si mohl svůj doživotní trest odpykat v Garstenu, který leží jen 50 kilometrů od Amstettenu, kde se celý hrůzný příběh odehrál. To ale odmítaly jeho děti, protože otec se údajně několikrát pokusil navázat s nimi z vězení kontakt.

"Monstrum z Amstettenu" tak stráví zbytek svého života ve Steinu u Kernu.

Celý tragický případ začal v srpnu 1984, kdy Josef Fritzl uvěznil svou tehdy osmnáctiletou dceru Elisabeth ve sklepě ve svém domě v Amstettenu. Během následujících 24 let s ní zplodil sedm dětí.

Tři z dětí vyrůstaly v domě s Fritzlem a jeho manželkou, která údajně o ničem neměla tušení. Další tři byly po celou dobu s Elizabeth v podzemním vězení. Sedmé dítě, které se narodilo se zdravotními potížemi, zemřelo krátce po narození, když Fritzl odmítl přivolat lékařskou pomoc. Tělo chlapečka údajně spálil v kotli a jeho popel rozptýlil na zahradě.

K odhalení hrůzného případu rozhodujícím způsobem přispěla nemoc jedné z vězněných Fritzlových dcer. Tehdy devatenáctiletá Kerstin upadla 19. dubna 2008 do těžkého bezvědomí.

Fritzl ji odvezl do nemocnice, kde personálu tvrdil, že matka dívky je nezvěstná. Lékaři u dívky našli dopis, psaný její matkou, v němž žádala o pomoc. Personálu nemocnice se zdál dopis podezřelý, a proto matku přes média vyzvali, aby se jim přihlásila. Elisabeth se o výzvě dozvěděla a začala nutit otce, aby ji odvezl za dcerou do nemocnice.

O několik dní později Fritzl vyvedl dceru se dvěma dětmi z podzemí a manželce oznámil, že se Elisabeth "vrátila domů".

Do nemocnice za svou dcerou-vnučkou odvezl Elisabeth 26. dubna 2008. Na odchodu je zadržela policie. Následný výslech odhalil celý případ.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama