Slovák ukopal, ubil a ukousal dvouletou holčičku, dostal 18 let vězení

Praha - Vrchní soud v Praze ve středu potvrdil třicetiletému Slovákovi výjimečný osmnáctiletý trest vězení. Vloni v červenci podle pravomocného rozsudku doslova ukopal, ubil a ukousal dvouletou dceru své přítelkyně.

Přidejte svůj názor

Policie ČR

Muž žil v obci na Lounsku se svou přítelkyní a jejími dcerami. Jedné bylo vloni v létě dva a půl roku a právě k ní přivolal osudného 4. července záchranku. Ale marně. Holčička byla podle lékařů asi desítky minut mrtvá. Výčet poranění, která na sobě měla poškozená dívka, nenechal klidným ani zkušené soudce. "S tímto senátem se zabýváme násilnými trestnými činy třináct let. Tento případ však zcela vybočuje svou mimořádnou brutalitou, která byla použita na dítě, svým věkem a tělesnou konstitucí, zcela bezbranné proti útočníkovi," prohlásil soudce Jiří Lněnička. Když soudce předčítal seznam poranění, která na mrtvém těle dítěte našli soudní lékaři, trvalo to deset minut.

Podle lékařů holčička zemřela na poranění mozku. "To mohl způsobit podle dokazování jedině obžalovaný. Jeho přítelkyně byla v rozhodnou dobu již nejméně hodinu mimo byt," řekl soudce. Podle trestního senátu by ale vzhledem k přístupu matky a jejího přítele holčička pravděpodobně zemřela zakrátko i na další akutní poranění, která lékaři v těle objevili. Dítě mělo těžce zraněné ledviny, slezinu i plíce. Po těle byla doslova poseta podlitinami, krevními výrony a mnoha velmi bolestivými kousanci. "S ohledem na surovost a brutalitu činu je s podivem, že soud prvního stupně neuvažoval o kvalifikaci vraždy spáchané zvlášť trýznivým a brutálním způsobem. Vzhledem k tomu, že se proti verdiktu neodvolal státní zástupce, je tato debata pouze akademická," prohlásil soudce Lněnička.

Obžalovaný, který byl i na Slovensku stíhán za násilí, kterého se dopouštěl na své ženě, svých činů vůbec nelitoval. "Doufám, že mne obžaloby zprostíte. Předem děkuji za kladné vyřízení mé žádosti," řekl ve svém posledním slově. Trval totiž na tom, že čin spáchala matka holčičky.

Rozsudek je pravomocný. Po odpykání trestu musí opustit navždy Českou republiku, neboť soud mu navíc uložil vyhoštění. "Nemáme v žádném případě zájem na tom, aby se v naší republice pohybovali cizinci, kteří zde páchají takto mimořádně nebezpečnou trestnou činnost, zvláště na nezletilých osobách," dodal soudce. Soud tak Olšavského potrestal kromě vraždy dívky také za týrání svěřené osoby. Podle rozsudku se obžalovaný chlubil svým kamarádům, že doma děti "staví do pozoru" a vychovává z nich rangery.

Souběžně s mužem je trestně stíhána i matka holčičky. Případ je však stále ještě na policii. Podle dostupného dokazování je zřejmé, že o poraněních holčičky, trvající delší dobu, přinejmenším věděla.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Zvrhlík vydíral dívku z Olomoucka, nutil ji k sexuálním praktikám před…

21.06.2017 11:03 Olomouc - Muž (33) z Opavska byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Podle olomouckých kriminalistů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama