Stát chce po Starkovi 47 milionů korun, které podle směnek dluží Krejčířovi

Praha - Stát vymáhá po fotbalovém funkcionáři Jaroslavu Starkovi a společnosti Marila Příbram 47 milionů korun, které podle směnek dluží uprchlému podnikateli Radovanu Krejčířovi. Soud, který dokumenty posuzoval, už rozhodl v neprospěch Starky a Marily.

Přidejte svůj názor

Vymáhání peněz by mohlo podle LN být jedním z motivů schůzky Starkova advokáta Julia Kramariče s Krejčířem minulý týden v Johannesburgu. Kramarič listu potvrdil, že tam projednával obchodní věci obou podnikatelů. Starka, kterého policie viní z únosu a smrti Krejčířova otce Lamberta, ale jakékoli nynější obchodní styky s uprchlým podnikatelem popřel.

Směnky jsou za 3,2 milionu a za 44 milionů korun a jsou podle verdiktu soudu platné. Našly se při policejní razii v Krejčířově černošické vile před čtyřmi lety, píše deník. Vrchní soud už potvrdil platnost směnky na nižší sumu, v případě druhé má soudce opravit formální chybu.

Mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Jana Rennerová LN řekla, že vymáhání peněz vyplývá ze zákona. "Jde o takzvanou správu zajištěného majetku. U člověka podezřelého z trestné činnosti nám zákon ukládá zajistit, aby majetek nepozbýval na ceně. V případě směnek, které mají určitou dobu splatnosti, je vymáhají jejich vyplacení naší povinností," uvedl mluvčí.

Pokud stát peníze vymůže, půjdou na zvláštní účet. Budou stále Krejčířovým majetkem. Starka s platností směnek nesouhlasí. Sice podle něho nejsou falešné, ale peníze od Krejčíře nikdy neviděl, uvedly LN.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Agresor bez varování napadal lidi ve Vsetíně. Hrozí mu přísný trest

20.11.2017 14:39 Vsetín - Muž (33), který je podezřelý z napadení tří lidí ve Vsetíně, skončil ve vazbě. Policisté…

Smrt policisty v Olomouci byla vražda. Pachatel se díval, jak oběť trpí

20.11.2017 11:16 Olomouc - Kriminalisté obvinili muže (33) z vraždy olomouckého policisty. Jeho smrt se původně…

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama