Stát chce po Starkovi 47 milionů korun, které podle směnek dluží Krejčířovi

Praha - Stát vymáhá po fotbalovém funkcionáři Jaroslavu Starkovi a společnosti Marila Příbram 47 milionů korun, které podle směnek dluží uprchlému podnikateli Radovanu Krejčířovi. Soud, který dokumenty posuzoval, už rozhodl v neprospěch Starky a Marily.

Přidejte svůj názor

Vymáhání peněz by mohlo podle LN být jedním z motivů schůzky Starkova advokáta Julia Kramariče s Krejčířem minulý týden v Johannesburgu. Kramarič listu potvrdil, že tam projednával obchodní věci obou podnikatelů. Starka, kterého policie viní z únosu a smrti Krejčířova otce Lamberta, ale jakékoli nynější obchodní styky s uprchlým podnikatelem popřel.

Směnky jsou za 3,2 milionu a za 44 milionů korun a jsou podle verdiktu soudu platné. Našly se při policejní razii v Krejčířově černošické vile před čtyřmi lety, píše deník. Vrchní soud už potvrdil platnost směnky na nižší sumu, v případě druhé má soudce opravit formální chybu.

Mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Jana Rennerová LN řekla, že vymáhání peněz vyplývá ze zákona. "Jde o takzvanou správu zajištěného majetku. U člověka podezřelého z trestné činnosti nám zákon ukládá zajistit, aby majetek nepozbýval na ceně. V případě směnek, které mají určitou dobu splatnosti, je vymáhají jejich vyplacení naší povinností," uvedl mluvčí.

Pokud stát peníze vymůže, půjdou na zvláštní účet. Budou stále Krejčířovým majetkem. Starka s platností směnek nesouhlasí. Sice podle něho nejsou falešné, ale peníze od Krejčíře nikdy neviděl, uvedly LN.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama