Chlapce na zahradě mateřské školky v Praze kousl had

Praha - Pětiletého chlapce kousl v pátek dopoledne neznámý had na zahradě Waldorfské mateřské školy v Koněvově ulici v Praze 3. Dítě převezla záchranka na specializované oddělení Thomayerovy nemocnice, kde lékaři zjišťují, zda byl uštknut, potvrdila mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.

Přidejte svůj názor

"Hada, kterého neviděly učitelky, ale pouze děti, se chytit nepodařilo," uvedla Ernestová. Záchranná služba proto po konzultaci s odborníkem na sérologii převezla malého chlapce do krčské nemocnice, kde se podrobil odběrům krve. Z nich by měli být lékaři schopni určit, zda byl chlapec uštknut, případně jakým druhem hada.

V nemocnici dítě zůstane 24 hodin na pozorování. "Nemá žádné příznaky toho, že by had byl jedovatý. Lékaři dítěti nedali ani sérum, nechají si ho tam do zítra a pak ho propustí," sdělila ředitelka školky Hana Mandíková. Podle ní je velmi pravděpodobné, že se jednalo o užovku. "Zpočátku jsme se vylekali, když děti křičely, že viděly černého hada," doplnila ředitelka.

Zaměstnanci školky ihned přivolali také odchytovou službu městské policie. "Strážníci prohledali zahradu, ale hada nenašli," řekla jedna z učitelek s tím, že chlapec byl kousnut do ruky. Stalo se tak při hře u zahradního altánu na okraji parcely zarostlé hustým porostem. Podle učitelky chlapec před transportem netrpěl žádnými dýchacími problémy, ani rána na ruce nebyla oteklá.

Chlapec si chtěl vzít klacek a sáhl po hadovi. Ten se vymrštil a kousl ho do ruky. Vyrval mu trochu kůže. "Děti se shodly na tom, že had byl černý. Zahlídly jeho ocas těsně poté, co kousl chlapce. Pak had utekl někam pryč," prozradila učitelka a dodala, že ji děti pak zavolaly, ale hada už neviděla. Ostatní děti se schovaly dovnitř a jsou v pořádku.

Témata: zdraví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivná vražda Lucie v Ostravě trápí policii už 20 let, brzy bude promlčena

23.11.2017 17:13 Aktualizováno Ostrava - 15. prosince uplyne promlčecí lhůta u 20 let staré vraždy dvacetileté Lucie z Ostravy.…

Cizinec vylákal z finanční správy 2,4 milionu. Postupoval velmi mazaně

23.11.2017 12:11 Praha - Cizinci, který čelí stíhání za pokus o vylákání desítek milionů korun z Finanční správy ČR,…

Česká modelka má za napadení strávit ve vězení 5,5 roku

22.11.2017 13:12 Ostrava - Krajský soud v Ostravě poslal na 5,5 roku do vězení třiadvacetiletou Sarah Chlebkovou.…

Útočný sadista u soudu. V minulosti opakovaně znásilňoval, teď mu hrozí až…

21.11.2017 13:36 Liberec - Jozef Giňa (54), který podle obžaloby před rokem v Jablonci znásilnil a pokusil se zabít…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama