Žháře z Vítkova hledal i senzibil

Vítkov - Policisté již vyslechli kolem 500 lidí, kteří by mohli poskytnout informaci vedoucí k objasnění žhářského útoku ve Vítkově na Opavsku v noci na 19. dubna, pachatelé však stále nejsou známi. Informovala o tom ve středu policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Přidejte svůj názor

vypálený dům rodiny z Vítkova

Stále není znám ani motiv útoku, ve hře je tedy stále motiv rasový, osobní a finanční. Kriminalisté však vyvrátili, že by dům zapálili jeho obyvatelé. Podařilo se jim také vypátrat posádku černého automobilu, který zhruba v době útoku projel po silnici před domem, šlo však o falešnou stopu.

Prověřovali také možnou souvislost s dopravní nehodou, která se stala koncem února letošního roku před později vypáleným domem ve Vítkově. Tehdy tam vstoupil do cesty chodec, řidič projíždějícího vozidla již nestačil na krátkou vzdálenost zabrzdit a srazil jej. Chodec zemřel, kriminalisté však na základě zjištěných informací mohli jen konstatovat, že není žádná souvislost mezi žhářským útokem a popsanou nehodou, její účastníci neměli důvod se rodině za cokoli mstít.

„Policisty kontaktovat i senzibil. Uvedl údaje k nějakým osobám ze severní Moravy, konkrétně Bruntálska, které měly žhářský útok spáchat. Poskytnuté informace však byly tak obecné, že i při sebelepší snaze a i přes maximální úsilí se kriminalistům nepodařilo získat alespoň nějaké konkrétní informace a osoby tak ustanovit,“ uvedla Štětínská.

Nikdo dosud nereagoval ani na odměnu 100 tisíc korun, kterou za poskytnutí informací vedoucích k pachatelům vypsala televize Nova. Na případu dále pracuje zhruba deset policistů, další jsou v případě potřeby k dispozici.

Témata: krimi | požár
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama