Žháře z Vítkova hledal i senzibil

Vítkov - Policisté již vyslechli kolem 500 lidí, kteří by mohli poskytnout informaci vedoucí k objasnění žhářského útoku ve Vítkově na Opavsku v noci na 19. dubna, pachatelé však stále nejsou známi. Informovala o tom ve středu policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Přidejte svůj názor

vypálený dům rodiny z Vítkova

Stále není znám ani motiv útoku, ve hře je tedy stále motiv rasový, osobní a finanční. Kriminalisté však vyvrátili, že by dům zapálili jeho obyvatelé. Podařilo se jim také vypátrat posádku černého automobilu, který zhruba v době útoku projel po silnici před domem, šlo však o falešnou stopu.

Prověřovali také možnou souvislost s dopravní nehodou, která se stala koncem února letošního roku před později vypáleným domem ve Vítkově. Tehdy tam vstoupil do cesty chodec, řidič projíždějícího vozidla již nestačil na krátkou vzdálenost zabrzdit a srazil jej. Chodec zemřel, kriminalisté však na základě zjištěných informací mohli jen konstatovat, že není žádná souvislost mezi žhářským útokem a popsanou nehodou, její účastníci neměli důvod se rodině za cokoli mstít.

„Policisty kontaktovat i senzibil. Uvedl údaje k nějakým osobám ze severní Moravy, konkrétně Bruntálska, které měly žhářský útok spáchat. Poskytnuté informace však byly tak obecné, že i při sebelepší snaze a i přes maximální úsilí se kriminalistům nepodařilo získat alespoň nějaké konkrétní informace a osoby tak ustanovit,“ uvedla Štětínská.

Nikdo dosud nereagoval ani na odměnu 100 tisíc korun, kterou za poskytnutí informací vedoucích k pachatelům vypsala televize Nova. Na případu dále pracuje zhruba deset policistů, další jsou v případě potřeby k dispozici.

Témata: krimi | požár
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý vrah nezletilé dívky v Doubici čelí dalšímu obvinění

23.02.2018 12:04 Děčín - Martin Chlouba, který podle policie loni v září zavraždil v Doubici na Děčínsku 14letou…

Policisté naháněli řidiče až do lesa, z auta vyhazoval drogy

22.02.2018 14:19 Sokolov - Řidič v Kraslicích na Sokolovsku 15. února v ranních hodinách ujížděl policejní hlídce.…

Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80…

21.02.2018 11:56 Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž…

Za krádeže dřeva dostali čtyři muži vězení

20.02.2018 14:31 Brno - Krajský soud v Brně dnes uložil nepodmíněné tresty čtyřem mužům za krádeže dřeva.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama