Žháře z Vítkova hledal i senzibil

Vítkov - Policisté již vyslechli kolem 500 lidí, kteří by mohli poskytnout informaci vedoucí k objasnění žhářského útoku ve Vítkově na Opavsku v noci na 19. dubna, pachatelé však stále nejsou známi. Informovala o tom ve středu policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Přidejte svůj názor

vypálený dům rodiny z Vítkova

Stále není znám ani motiv útoku, ve hře je tedy stále motiv rasový, osobní a finanční. Kriminalisté však vyvrátili, že by dům zapálili jeho obyvatelé. Podařilo se jim také vypátrat posádku černého automobilu, který zhruba v době útoku projel po silnici před domem, šlo však o falešnou stopu.

Prověřovali také možnou souvislost s dopravní nehodou, která se stala koncem února letošního roku před později vypáleným domem ve Vítkově. Tehdy tam vstoupil do cesty chodec, řidič projíždějícího vozidla již nestačil na krátkou vzdálenost zabrzdit a srazil jej. Chodec zemřel, kriminalisté však na základě zjištěných informací mohli jen konstatovat, že není žádná souvislost mezi žhářským útokem a popsanou nehodou, její účastníci neměli důvod se rodině za cokoli mstít.

„Policisty kontaktovat i senzibil. Uvedl údaje k nějakým osobám ze severní Moravy, konkrétně Bruntálska, které měly žhářský útok spáchat. Poskytnuté informace však byly tak obecné, že i při sebelepší snaze a i přes maximální úsilí se kriminalistům nepodařilo získat alespoň nějaké konkrétní informace a osoby tak ustanovit,“ uvedla Štětínská.

Nikdo dosud nereagoval ani na odměnu 100 tisíc korun, kterou za poskytnutí informací vedoucích k pachatelům vypsala televize Nova. Na případu dále pracuje zhruba deset policistů, další jsou v případě potřeby k dispozici.

Témata: krimi | požár
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama