Motorkář ujel mezi Brnem a Svitavami policistům

Blansko - Blanenští policisté v sobotu na silnici Brno-Svitavy pokutovali řidiče BMW, který předjížděl nedaleko Krhova přes plnou čáru. Přestože na místě zaplatil pokutu, o pár kilometrů dále mu radar naměřil 165 kilometrů v hodině, řekla blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Přidejte svůj názor

"Řidič překročil na nejnebezpečnějším úseku silnice, kde se staly desítky havárií se smrtelným koncem, povolenou rychlost o pětasedmdesát kilometrů v hodině," řekla Šebková s tím, že policisté muže zadrželi znovu, tentokrát mu již uložili kauci. "Řidiče čeká trestní stíhání," dodala mluvčí.

Do plošných víkendových kontrol na neblaze proslulé silnici smrti I/43 mezi Brnem a Svitavami se poprvé v historii pustili společně jihomoravští a východočeští policisté.

"Během soboty blanenští policisté odhalili osmatřicet přestupků a udělili pokuty v celkové výši 40 tisíc korun," konstatovala Šebková. Nejvíce řidičů podle ní nedodrželo předepsanou rychlost, nejvyšší u řidiče v úseku s předepsanou devadesátikilometrovou rychlostí naměřili na radaru 139 km/h. "Kromě toho jeden z řidičů měl v dechu 0,59 promile alkoholu, dva řidiči neměli zapnuté bezpečnostní pásy, jeden telefonoval za jízdy, další neměl u sebe potřebné doklady, další předjížděl na plné čáře.

Svitavští policisté pak řešili čtyřiačtyřicet přestupků a uložili blokové pokuty v celkové výši přes 48 tisíc korun.

Jeden z řidičů však policistům ujel. "Kvůli nepřiměřené rychlosti se jednoho z motocyklistů, který neměl na svém stroji ani registrační značku, snažila zastavit první z policejních hlídek. Motocyklista však pokyny policie k zastavení nerespektoval a dopravní hlídce ujel," řekla Šebková. Proto se mu podle jejích slov další z hlídek snažila zabránit v jízdě zátarasem. "Motocyklista se však před zábranou otočil a znovu ujel. Při své zběsilé jízdě prokličkoval i před dalším policejním vozem, který se jej snažil zastavit. Přes veškerou snahu policie se jej nepodařilo bezpečným způsobem zastavit," uvedla Šebková.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama