Motorkář ujel mezi Brnem a Svitavami policistům

Blansko - Blanenští policisté v sobotu na silnici Brno-Svitavy pokutovali řidiče BMW, který předjížděl nedaleko Krhova přes plnou čáru. Přestože na místě zaplatil pokutu, o pár kilometrů dále mu radar naměřil 165 kilometrů v hodině, řekla blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Přidejte svůj názor

"Řidič překročil na nejnebezpečnějším úseku silnice, kde se staly desítky havárií se smrtelným koncem, povolenou rychlost o pětasedmdesát kilometrů v hodině," řekla Šebková s tím, že policisté muže zadrželi znovu, tentokrát mu již uložili kauci. "Řidiče čeká trestní stíhání," dodala mluvčí.

Do plošných víkendových kontrol na neblaze proslulé silnici smrti I/43 mezi Brnem a Svitavami se poprvé v historii pustili společně jihomoravští a východočeští policisté.

"Během soboty blanenští policisté odhalili osmatřicet přestupků a udělili pokuty v celkové výši 40 tisíc korun," konstatovala Šebková. Nejvíce řidičů podle ní nedodrželo předepsanou rychlost, nejvyšší u řidiče v úseku s předepsanou devadesátikilometrovou rychlostí naměřili na radaru 139 km/h. "Kromě toho jeden z řidičů měl v dechu 0,59 promile alkoholu, dva řidiči neměli zapnuté bezpečnostní pásy, jeden telefonoval za jízdy, další neměl u sebe potřebné doklady, další předjížděl na plné čáře.

Svitavští policisté pak řešili čtyřiačtyřicet přestupků a uložili blokové pokuty v celkové výši přes 48 tisíc korun.

Jeden z řidičů však policistům ujel. "Kvůli nepřiměřené rychlosti se jednoho z motocyklistů, který neměl na svém stroji ani registrační značku, snažila zastavit první z policejních hlídek. Motocyklista však pokyny policie k zastavení nerespektoval a dopravní hlídce ujel," řekla Šebková. Proto se mu podle jejích slov další z hlídek snažila zabránit v jízdě zátarasem. "Motocyklista se však před zábranou otočil a znovu ujel. Při své zběsilé jízdě prokličkoval i před dalším policejním vozem, který se jej snažil zastavit. Přes veškerou snahu policie se jej nepodařilo bezpečným způsobem zastavit," uvedla Šebková.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama