Motorkář ujel mezi Brnem a Svitavami policistům

Blansko - Blanenští policisté v sobotu na silnici Brno-Svitavy pokutovali řidiče BMW, který předjížděl nedaleko Krhova přes plnou čáru. Přestože na místě zaplatil pokutu, o pár kilometrů dále mu radar naměřil 165 kilometrů v hodině, řekla blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Přidejte svůj názor

"Řidič překročil na nejnebezpečnějším úseku silnice, kde se staly desítky havárií se smrtelným koncem, povolenou rychlost o pětasedmdesát kilometrů v hodině," řekla Šebková s tím, že policisté muže zadrželi znovu, tentokrát mu již uložili kauci. "Řidiče čeká trestní stíhání," dodala mluvčí.

Do plošných víkendových kontrol na neblaze proslulé silnici smrti I/43 mezi Brnem a Svitavami se poprvé v historii pustili společně jihomoravští a východočeští policisté.

"Během soboty blanenští policisté odhalili osmatřicet přestupků a udělili pokuty v celkové výši 40 tisíc korun," konstatovala Šebková. Nejvíce řidičů podle ní nedodrželo předepsanou rychlost, nejvyšší u řidiče v úseku s předepsanou devadesátikilometrovou rychlostí naměřili na radaru 139 km/h. "Kromě toho jeden z řidičů měl v dechu 0,59 promile alkoholu, dva řidiči neměli zapnuté bezpečnostní pásy, jeden telefonoval za jízdy, další neměl u sebe potřebné doklady, další předjížděl na plné čáře.

Svitavští policisté pak řešili čtyřiačtyřicet přestupků a uložili blokové pokuty v celkové výši přes 48 tisíc korun.

Jeden z řidičů však policistům ujel. "Kvůli nepřiměřené rychlosti se jednoho z motocyklistů, který neměl na svém stroji ani registrační značku, snažila zastavit první z policejních hlídek. Motocyklista však pokyny policie k zastavení nerespektoval a dopravní hlídce ujel," řekla Šebková. Proto se mu podle jejích slov další z hlídek snažila zabránit v jízdě zátarasem. "Motocyklista se však před zábranou otočil a znovu ujel. Při své zběsilé jízdě prokličkoval i před dalším policejním vozem, který se jej snažil zastavit. Přes veškerou snahu policie se jej nepodařilo bezpečným způsobem zastavit," uvedla Šebková.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý vrah nezletilé dívky v Doubici čelí dalšímu obvinění

23.02.2018 12:04 Děčín - Martin Chlouba, který podle policie loni v září zavraždil v Doubici na Děčínsku 14letou…

Policisté naháněli řidiče až do lesa, z auta vyhazoval drogy

22.02.2018 14:19 Sokolov - Řidič v Kraslicích na Sokolovsku 15. února v ranních hodinách ujížděl policejní hlídce.…

Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80…

21.02.2018 11:56 Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž…

Za krádeže dřeva dostali čtyři muži vězení

20.02.2018 14:31 Brno - Krajský soud v Brně dnes uložil nepodmíněné tresty čtyřem mužům za krádeže dřeva.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama