FOTO: V centru Zlína zastavila dopravu dodávka v plamenech

Zlín - V pondělí v odpoledních hodinách v centru Zlína zachvátily vysoké plameny kabinu a motor jedoucí dodávky. Řidič akutnímu požáru unikl bez zranění.

Přidejte svůj názor

požárem schvácená dodávka v centru Zlína

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem, kterou posílila jednotka hasičů z povolání města Zlína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na hlavní průjezdní komunikaci Zlínem došlo k rozsáhlému požáru kabiny a motorového prostoru dodávky zn. Opel.

Řidič uvedl, že při jízdě z centra města na Vizovice nejdříve zpozoroval blikání varovných kontrolních ukazatelů na přístrojové desce. Během krátké chvíle se z motoru vyvalil kouř a řidič okamžitě zastavil u krajnice.

Z vozu stačil vystoupit a hned volal na pomoc hasiče přes tísňovou linku 150. Jako první mu pomoc nabídl řidič linkového autobusu, který u požáru zastavil a poskytl své dva ruční hasicí přístroje. Jejich snaha u uhašení rychle se rozvíjejícího požáru však byla marná.

Hasiči byli na místě už za minutu od výjezdu a při jejich příjezdu byl celý motor a kabina v plamenech. Zásahovým speciálem hasiči zastavili dopravu a po rozvinutí vysokotlakého proudu vody byl požár bleskově uhašen.

Zásahem se hasičům podařilo zabránit dalšímu rozšíření plamenů na nákladový prostor a přepravované zásilky. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Požárem způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 100.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek asi za 150 tis. Kč.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla omezena doprava na hlavní průjezdní komunikaci I/49, a to pouze do dvou jízdních pruhů. Dopravu na místě řídila hlídka Policie ČR.

Témata: požár | Zlín
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama