AKTUALIZUJEME: Česko zažilo tragický víkend

Praha - V průběhu právě skončeného víkendu zahynulo na silnicích po celé České republice 16 lidí. Jak vyplývá z uveřejněných policejních statistik, jedná se o nejtragičtější bilanci od začátku letošního roku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Ještě v neděli večer hovořily policejní statistiky o 12 mrtvých, ale v pondělí policie na internetových stránkách uvedla, že kvůli špatnému stavu silnic a nezodpovědnosti řidičů přišlo od pátku do neděle o život celkem 16 lidí. V sobotu se tak stalo v šesti případech, neděle byla ještě o čtyři úmrtí tragičtější a zároveň se tak zapsala do statistik jako nejtragičtější den od začátku letošního roku.

Nejvíce smrtelných nehod se o víkendu odehrálo v Ústeckém kraji, kde vyhaslo celkem pět lidských životů. Naopak kladnou bilancí se může pyšnit hlavní město Praha, kde nezemřel na silnici ani jeden člověk. V porovnání krajů si od počátku letošního roku nejhůře stojí Severočeský, kde již zemřelo 6 osob, následován krajem Středočeským a Ústeckým s pěti úmrtími. Nulovou bilancí se může chlubit kraj Severomoravský.

Nejčastější příčinou způsobení dopravní nehody je nesprávný způsob jízdy, netragičtější následky však mají nehody, kdy řidiči nedodržují předepsanou rychlost. Jako názorný příklad lze uvést tragickou nehodu z důvodů nepřiměřené rychlosti, nezvládnutí vozidla, vyjetí mimo komunikaci a následný náraz do pevné překážky či protijedoucího automobilu. U několika těchto smrtelných střetů nebyli řidiči připoutání bezpečnostními pásy a po vylétnutí z vozu je vlastní automobil zavalil.

Od začátku roku 2009 bylo usmrceno na pozemních komunikacích v České republice již 275 lidí. V tomto smutném ohledu se jedná o pozitivní ukazatel, jelikož se jedná o nejmenší počet od roku 1990. Nejhorším měsícem je zatím leden, kdy přišlo o život 78 osob.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Zvrhlík vydíral dívku z Olomoucka, nutil ji k sexuálním praktikám před…

21.06.2017 11:03 Olomouc - Muž (33) z Opavska byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Podle olomouckých kriminalistů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama