Na deportovaného muže z USA čekalo na pražském letišti pět ostravských policistů

Ostrava - Pět ostravských policistů čekalo v sobotu na pražském letišti na 37letého muže, který byl deportován ze Spojených států. Byl evidován v celostátním systému pátrání od roku 2001, řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Olčáková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Policisté muže odvezli do vězení. Byl odsouzen k 32 měsícům vězení pro podvod. Nakupoval osobní vozy Škoda Octavia a VW Golf na leasing, splátky neplatil.

"Původně byla škoda vyčíslena na 500 tisíc korun, později na pět milionů korun. K zatčení odsouzeného byl vydán mezinárodní zatýkací rozkaz. Ze zprávy Interpolu Washington v roce 2004, zaslané ostravským pátračům bylo zřejmé, že muž i mimo naše území páchal trestnou činnost," uvedla mluvčí. Muž byl podezřelý z podvodů, prodeje alkoholických nápojů mladistvým, maření úkolů veřejného činitele, pohrdání soudem a přivlastnění cizí věci.

"V roce 2007 byl zadržen pro překročení povolení pobytu. Imigrační soud rozhodl o vyhoštění z USA. Vzhledem k tomu, že dokonce napadl deportačního úředníka a léčil se pro svou agresivitu, zamířilo na letiště do Prahy-Ruzyně pět ostravských policistů, aby deportovaného bezpečně eskortovali do věznice," dodala mluvčí.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama