Tři roky vězení, to je trest za pohlavní zneužívání dcery hluchoněmým otcem

Brno - Okresní soud Brno-venkov v úterý vynesl verdikt v kauze pohlavního zneužívání, ze kterého byl obvinění její částečně hluchoněmý otec (42). Ten byl odsouzen k třem letům odnětí svobody nepodmíněně ve věznici s dozorem.

Přidejte svůj názor

Podle obžaloby se částečně hluchoněmý muž dopustil pohlavního zneužívání a týrání vlastní dcery, a to po dobu asi osmnácti měsíců. Té bylo v době týrání 7,5 roku. Na případ upozornili sousedé, kterým bylo podezřelé, že si muž ve sklepě pouštěl hlasitě hudbu. Navíc viděli, jak dívenka odcházela ze sklepa s pláčem.

Manželka obžalovaného vypověděla, že o týrání či zneužívání dcery ze strany manžela nevěděla. "Dcera se o tom bála mluvit a řekla mi to až po zatčení manžela," uvedla žena. Podle ní její muž patří k církvi Svědků Jehovových.

Obžalovaný tvrdí, že dceru pouze rozmazloval a hrál si s ní během vysvětlování školního úkolu o lidském těle. Pouze jí prý podle svých slov ukazoval funkci pohlavních orgánů. "Dcera za mnou přišla, řekla, táto, já tomu nerozumím. Nevěděl jsem, jak jí to vysvětlit, tak jsem jí to ukázal na sobě," uvedl obžalovaný.

Při odpoledním jednání soudu byla přehrána video výpověď zneužívané dívky. Podle soudce Michala Hoskovce měl soud k dispozici i záběry z kamery, kterou muž do sklepa umístil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama