Tři roky vězení, to je trest za pohlavní zneužívání dcery hluchoněmým otcem

Brno - Okresní soud Brno-venkov v úterý vynesl verdikt v kauze pohlavního zneužívání, ze kterého byl obvinění její částečně hluchoněmý otec (42). Ten byl odsouzen k třem letům odnětí svobody nepodmíněně ve věznici s dozorem.

Přidejte svůj názor

Podle obžaloby se částečně hluchoněmý muž dopustil pohlavního zneužívání a týrání vlastní dcery, a to po dobu asi osmnácti měsíců. Té bylo v době týrání 7,5 roku. Na případ upozornili sousedé, kterým bylo podezřelé, že si muž ve sklepě pouštěl hlasitě hudbu. Navíc viděli, jak dívenka odcházela ze sklepa s pláčem.

Manželka obžalovaného vypověděla, že o týrání či zneužívání dcery ze strany manžela nevěděla. "Dcera se o tom bála mluvit a řekla mi to až po zatčení manžela," uvedla žena. Podle ní její muž patří k církvi Svědků Jehovových.

Obžalovaný tvrdí, že dceru pouze rozmazloval a hrál si s ní během vysvětlování školního úkolu o lidském těle. Pouze jí prý podle svých slov ukazoval funkci pohlavních orgánů. "Dcera za mnou přišla, řekla, táto, já tomu nerozumím. Nevěděl jsem, jak jí to vysvětlit, tak jsem jí to ukázal na sobě," uvedl obžalovaný.

Při odpoledním jednání soudu byla přehrána video výpověď zneužívané dívky. Podle soudce Michala Hoskovce měl soud k dispozici i záběry z kamery, kterou muž do sklepa umístil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Útoku v teplické nemocnici prý nešlo zabránit, senior zatím nebyl obviněn

13.11.2017 16:16 Teplice - Policie zatím neobvinila seniora (86), který o víkendu napadl dva pacienty nemocnice v…

Otřesný pokus o vraždu: Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla…

13.11.2017 15:21 Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama