Ve Viničních Šumicích u Brna hoří les

Viničné Šumice - Deset jednotek hasičů se snaží dostat pod kontrolu požár lesa ve Viničních Šumicích nedaleko Brna. Řekl to operační důstojník hasičů s tím, že rozsáhlý oheň vypukl krátce před osmnáctou hodinou.

Přidejte svůj názor

"Vzhledem k mohutnosti a rozloze požáru jsme vyhlásili druhý stupeň poplachu. K ohni proto okamžitě vyjelo deset hasičských jednotek," řekl dispečer.

Hasiči se podle slov operačního důstojníka na místě snaží požár dostat pod kontrolu šesti útočnými proudy vedenými z cisteren a třemi hadicemi, které zásobuje narychlo zřízená přečerpávací stanice v nedalekých Vítovicích. "Je jisté, že les bude hořet ještě hodně dlouho," řekl dispečer. Dodal, že příčina ohně zatím není známa, vyšetřovatel je teprve na cestě k ohni.

Kromě požáru lesa ve Viničních Šumicích začalo po 19. hodině takřka ve stejné chvíli hořet v Ivančicích u Brna a v Dambořicích na Hodonínsku. "V Ivančicích jsou v ohrožení hospodářské budovy zemědělské farmy a v Dambořicích hoří tráva nedaleko lesa," upřesnil dispečer.

Témata: požár
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama