Policie pátrá po útočníkovi, který chtěl v Praze znásilnit mladou ženu

Praha - Pražští policisté pátrají po dalším útočníkovi, který se 18. dubna pokusil u stanice metra Luka v Praze 5 Stodůlkách znásilnit mladou ženu. V pondělí to řekla mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Neznámý muž podle mluvčí ženu oslovil s nabídkou fotografování pro modeling. Přestože jeho nabídku odmítla, on dál pokračoval v hovoru a žádal jí, zda by mu neukázala cestu k místnímu obchodu, na což důvěřivá žena ochotně kývla.

Když došli až k méně frekventovanému místu, kde mu žena ukázala onu cestu k obchodu, vtáhl jí do křoví. "Tam jí pod pohrůžkou fyzické likvidace donutil svléknout šaty a poté se jí pokusil znásilnit," popsala událost mluvčí. "Mladá žena se ale naštěstí ubránila a rychle utekla," doplnila Knolová.

Podle popisu napadené ženy se jedná zhruba o 38letého muže. Má střední postavu a hovoří s ruskojazyčným přízvukem. Jak uvedli svědkové události, muž byl ukrajinsko – mongolský typ. Měl hnědé mírně šikmé oči a jeho zevnějšek vypadal zanedbaně. Veškeré informace o tomto útočníkovi policisté přijímají na lince tísňového volání 158.

Pražská část Stodůlky je pro násilníky zřejmě lákavou lokalitou. Není to totiž poprvé, co museli tamní kriminalisté řešit podobné útoky. Od září loňského roku policisté pátrali po sexuálním deviantovi, který ve Stodůlkách znásilnil hned dvě ženy. Podezřelého muže se kriminalistům podařilo zadržet počátkem března tohoto roku. Pokud bude soudem uznán vinným, může jít do vězení až na 8 let.

Témata: krimi | Znásilnění
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Vražda novorozence v Teplicích: Dítě bylo nalezeno v kontejneru

20.04.2018 12:50 Aktualizováno Teplice - Policie vyšetřuje nález novorozence, jehož tělo bylo objeveno ve čtvrtek vpodvečer v…

Muž dle policie zapálil karavan s lidmi, hrozí mu přísný trest

20.04.2018 10:23 Praha - Policisté obvinili muže, který v dubnu údajně zapálil v areálu Nákladového nádraží Žižkov v…

Dvojnásobná vražda v Ostravě: Senior zabil ženy, s nimiž bydlel

18.04.2018 16:31 Aktualizováno Ostrava - Policie obvinila jednašedesátiletého muže z Ostravy z dvojnásobné vraždy. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama