Dvě děti srazil v Brně Komárově vlak, obě jsou mrtvé

V brněnské městské části Komárov srazil v pondělí večer vlak dvě děti. Podle mluvčí jihomoravských záchranářů byly obě na místě mrtvé.

Přidejte svůj názor

Mezi zastávkou Hlavní nádraží Brno a Chrlice v brněnské městské části Komárov srazil v pondělí večer rychlík číslo 906 dva malé chlapce. Podle mluvčí jihomoravských záchranářů byli oba na místě mrtví. "Podle strojvedoucího jel vlak rychlostí přibližně 90 kilometrů v hodině. Najednou vyběhly zleva ze křoví dvě děti, odhadem asi čtyřicet metrů před strojem. Strojvedoucí stihl už jen okamžitě spustit rychlobrzdu. Vlak zastavil asi tři sta metrů za místem střetu," konstatoval mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Železniční trať Brno-Vyškov je kvůli vyšetřování smrtící nehody neprůjezdná.

"Hlášení o tragédii jsme obdrželi v 18.45. Obě děti byly po sražení vlakem na místě mrtvy," uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová s tím, že záchranáři jsou na místě tragédie a zatím nemá více informací. "Zranění dvou chlapců se neslučovala se životem. Záchranáři ošetřili strojvůdce vlaku, který utrpěl akutní stresovou reakci. Jeho stav nevyžadoval převoz do nemocnice. Věk chlapců je otázkou interpretace, jistě však pod patnáct let," doplnila mluvčí Zuchová.

"Děti byly ve věku deset až čtrnáct let," sdělila z místa smrtelné nehody mluvčí brněnské policie Andrea Procházková. Policie tragédii vyšetřuje.

"Na místě nehody poblíž ulice Sazenice zasahuji hasiči Českých drah," konstatoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý vrah nezletilé dívky v Doubici čelí dalšímu obvinění

23.02.2018 12:04 Děčín - Martin Chlouba, který podle policie loni v září zavraždil v Doubici na Děčínsku 14letou…

Policisté naháněli řidiče až do lesa, z auta vyhazoval drogy

22.02.2018 14:19 Sokolov - Řidič v Kraslicích na Sokolovsku 15. února v ranních hodinách ujížděl policejní hlídce.…

Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80…

21.02.2018 11:56 Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž…

Za krádeže dřeva dostali čtyři muži vězení

20.02.2018 14:31 Brno - Krajský soud v Brně dnes uložil nepodmíněné tresty čtyřem mužům za krádeže dřeva.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama