Dvě děti srazil v Brně Komárově vlak, obě jsou mrtvé

V brněnské městské části Komárov srazil v pondělí večer vlak dvě děti. Podle mluvčí jihomoravských záchranářů byly obě na místě mrtvé.

Přidejte svůj názor

Mezi zastávkou Hlavní nádraží Brno a Chrlice v brněnské městské části Komárov srazil v pondělí večer rychlík číslo 906 dva malé chlapce. Podle mluvčí jihomoravských záchranářů byli oba na místě mrtví. "Podle strojvedoucího jel vlak rychlostí přibližně 90 kilometrů v hodině. Najednou vyběhly zleva ze křoví dvě děti, odhadem asi čtyřicet metrů před strojem. Strojvedoucí stihl už jen okamžitě spustit rychlobrzdu. Vlak zastavil asi tři sta metrů za místem střetu," konstatoval mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Železniční trať Brno-Vyškov je kvůli vyšetřování smrtící nehody neprůjezdná.

"Hlášení o tragédii jsme obdrželi v 18.45. Obě děti byly po sražení vlakem na místě mrtvy," uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová s tím, že záchranáři jsou na místě tragédie a zatím nemá více informací. "Zranění dvou chlapců se neslučovala se životem. Záchranáři ošetřili strojvůdce vlaku, který utrpěl akutní stresovou reakci. Jeho stav nevyžadoval převoz do nemocnice. Věk chlapců je otázkou interpretace, jistě však pod patnáct let," doplnila mluvčí Zuchová.

"Děti byly ve věku deset až čtrnáct let," sdělila z místa smrtelné nehody mluvčí brněnské policie Andrea Procházková. Policie tragédii vyšetřuje.

"Na místě nehody poblíž ulice Sazenice zasahuji hasiči Českých drah," konstatoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama