Dvě děti srazil v Brně Komárově vlak, obě jsou mrtvé

V brněnské městské části Komárov srazil v pondělí večer vlak dvě děti. Podle mluvčí jihomoravských záchranářů byly obě na místě mrtvé.

Přidejte svůj názor

Mezi zastávkou Hlavní nádraží Brno a Chrlice v brněnské městské části Komárov srazil v pondělí večer rychlík číslo 906 dva malé chlapce. Podle mluvčí jihomoravských záchranářů byli oba na místě mrtví. "Podle strojvedoucího jel vlak rychlostí přibližně 90 kilometrů v hodině. Najednou vyběhly zleva ze křoví dvě děti, odhadem asi čtyřicet metrů před strojem. Strojvedoucí stihl už jen okamžitě spustit rychlobrzdu. Vlak zastavil asi tři sta metrů za místem střetu," konstatoval mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Železniční trať Brno-Vyškov je kvůli vyšetřování smrtící nehody neprůjezdná.

"Hlášení o tragédii jsme obdrželi v 18.45. Obě děti byly po sražení vlakem na místě mrtvy," uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová s tím, že záchranáři jsou na místě tragédie a zatím nemá více informací. "Zranění dvou chlapců se neslučovala se životem. Záchranáři ošetřili strojvůdce vlaku, který utrpěl akutní stresovou reakci. Jeho stav nevyžadoval převoz do nemocnice. Věk chlapců je otázkou interpretace, jistě však pod patnáct let," doplnila mluvčí Zuchová.

"Děti byly ve věku deset až čtrnáct let," sdělila z místa smrtelné nehody mluvčí brněnské policie Andrea Procházková. Policie tragédii vyšetřuje.

"Na místě nehody poblíž ulice Sazenice zasahuji hasiči Českých drah," konstatoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama