Policie propustila bývalého šéfa Ku-klux-klanu Dukea

Praha - Policie propustila bývalého šéfa Ku-klux-klanu Davida Dukea, kterého zadržela v pátek kolem šesté hodiny večer v Praze a navrhovala jeho vzetí do vazby. Řekla to Dukeova obhájkyně Klára Slámová.

Přidejte svůj názor

"Jedu teď klienta vyzvednout na polici, ještě zbývá vyřídit nějaké formality," řekla v sobotu kolem půl druhé v noci advokátka Slámová.

Pražská policie bývalého šéfa Ku-klux-klanu Davida Dukea v pátek v noci obvinila z trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka a navrhla státnímu zástupci, aby požádal soud o uvalení vazby. Informoval o tom mluvčí pražské policie Ján Mikulovský. Za čin mu hrozí až tri roky vězení. Se zásahem dopředu souhlasilo státní zastupitelství.

Policejní akce proběhla v restauraci u Černého orla na Kampě na Malé Straně. "Přijela zásahovka a Dukea zatkla. Ten se nijak nebránil. Byla to klidná akce. Policie si prolustrovala zbytek spolustolovníků, ale odvezla jen Dukea. Přišel k nám na večeři, ale tu si nestihl ani dát. Sotva se napil pití," popsal situaci číšník z restaurace u Černého orla.

Policie Dukea zadržela kvůli jeho názorům v jeho knize Moje probuzení, ve které veřejně popírá holocaust.

Témata: Ku-Klux-Klan
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama