Narkomany v Praze zabíjí nekvalitní heroin

Praha - Pražští kriminalisté prošetřují zvýšený počet úmrtí dlouhodobých uživatelů drog v souvislosti s nitrožilní aplikací tvrdých drog. Bez dalších podrobností o tom ve čtvrtek informovala mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Přidejte svůj názor

Jak se podařilo zjistit, mrtvými jsou závislí na heroinu. „Jedná se o heroin, jehož koncentrace na tzv. první ochutnání uživatele přesvědčí, že koupil dobře. Ovšem jeho složení, které se nyní zkoumá, je natolik vražedné, že dotyčný v podstatě nemá šanci přežít. Tento produkt je k nám podle zatím předběžných informací pašován z Azerbajdžánu,“ sdělil dobře informovaný policejní zdroj.

Policie proto vyzývá toxikomany k větší opatrnosti a zároveň je žádá o spolupráci. "Kdokoli by pomohl objasnit případ, může zavolat na linku 158," sdělila Knolová.

Policie jen za včerejšek eviduje dvě podezřelá úmrtí mladých lidí. Odpoledne kriminalisté vyjížděli k nálezu mrtvoly třicetiletého muže v Plzeňské ulici na Smíchově, o několik hodin dříve nalezli mrtvou zhruba dvacetiletou ženu v Praze Libni. Policie se ale k jednotlivým případům nechce vyjadřovat.

Agentura Mediafax kontaktovala tři významné pražské nízkoprahové organizace pro drogově závislé a ani jedna z nich žádná podezřelá úmrtí nezaznamenala. "Naši klienti k nám chodí nepravidelně, takže si nemusíme hned něčeho takového všimnout," komentovala varování policie Petra Kolovecká z kontaktního a poradenského centra závislostí STAGE 5. Nicméně organizace své klienty budou varovat a pokusí se mezi nimi něco vypátrat.

S jejími slovy souhlasí i Ivan Douda, zakladatel střediska Drop-in. "My s tím nemůžeme nic dělat, maximálně informovat o tom naše klienty, ale to je leckdy obtížné," reagoval Douda a dodal, že je také náročné vypátrat, zdali jde o jednu skupinu dealerů nebo o celou síť. "Ale pravděpodobně tento heroin neprodává profesionál. Je přeci nelogické, aby se šidil dobrovolně o peníze. Prodává silnou dávku za normální cenu," vysvětlil Douda a vzpomněl na obdobný případ před šesti lety. "Tenkrát se stalo něco podobného. Uživatelé drog tak přicházeli k trojnásobné dávce heroinu, aniž by o tom věděli," pokračoval Douda.

Podle něj v poslední době tímto způsobem zemřelo zhruba pět lidí. "Ale přesný počet ukáže až čas. Číslo může být mnohem větší," varoval Douda. Narkoman v případě předávkování podle Doudy zemře tak, že klidně usne a ve spánku přestane dýchat. "Také může zkolabovat," doplnil Douda.

O tragických úmrtích zatím nikdo neinformoval ani pražskou hygienickou stanici. "Tuto událost jsem se dozvěděla až od vás. Ale oficiálně nás nikdo nekontaktoval a nevíme, co se přesně stalo. Budeme to samozřejmě zjišťovat a poté se k tomu vyjádříme," vysvětlila Zdeňka Jágrová z Hygienické stanice hlavního města Prahy.

Témata: Drogy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama