Narkomany v Praze zabíjí nekvalitní heroin

Praha - Pražští kriminalisté prošetřují zvýšený počet úmrtí dlouhodobých uživatelů drog v souvislosti s nitrožilní aplikací tvrdých drog. Bez dalších podrobností o tom ve čtvrtek informovala mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Přidejte svůj názor

Jak se podařilo zjistit, mrtvými jsou závislí na heroinu. „Jedná se o heroin, jehož koncentrace na tzv. první ochutnání uživatele přesvědčí, že koupil dobře. Ovšem jeho složení, které se nyní zkoumá, je natolik vražedné, že dotyčný v podstatě nemá šanci přežít. Tento produkt je k nám podle zatím předběžných informací pašován z Azerbajdžánu,“ sdělil dobře informovaný policejní zdroj.

Policie proto vyzývá toxikomany k větší opatrnosti a zároveň je žádá o spolupráci. "Kdokoli by pomohl objasnit případ, může zavolat na linku 158," sdělila Knolová.

Policie jen za včerejšek eviduje dvě podezřelá úmrtí mladých lidí. Odpoledne kriminalisté vyjížděli k nálezu mrtvoly třicetiletého muže v Plzeňské ulici na Smíchově, o několik hodin dříve nalezli mrtvou zhruba dvacetiletou ženu v Praze Libni. Policie se ale k jednotlivým případům nechce vyjadřovat.

Agentura Mediafax kontaktovala tři významné pražské nízkoprahové organizace pro drogově závislé a ani jedna z nich žádná podezřelá úmrtí nezaznamenala. "Naši klienti k nám chodí nepravidelně, takže si nemusíme hned něčeho takového všimnout," komentovala varování policie Petra Kolovecká z kontaktního a poradenského centra závislostí STAGE 5. Nicméně organizace své klienty budou varovat a pokusí se mezi nimi něco vypátrat.

S jejími slovy souhlasí i Ivan Douda, zakladatel střediska Drop-in. "My s tím nemůžeme nic dělat, maximálně informovat o tom naše klienty, ale to je leckdy obtížné," reagoval Douda a dodal, že je také náročné vypátrat, zdali jde o jednu skupinu dealerů nebo o celou síť. "Ale pravděpodobně tento heroin neprodává profesionál. Je přeci nelogické, aby se šidil dobrovolně o peníze. Prodává silnou dávku za normální cenu," vysvětlil Douda a vzpomněl na obdobný případ před šesti lety. "Tenkrát se stalo něco podobného. Uživatelé drog tak přicházeli k trojnásobné dávce heroinu, aniž by o tom věděli," pokračoval Douda.

Podle něj v poslední době tímto způsobem zemřelo zhruba pět lidí. "Ale přesný počet ukáže až čas. Číslo může být mnohem větší," varoval Douda. Narkoman v případě předávkování podle Doudy zemře tak, že klidně usne a ve spánku přestane dýchat. "Také může zkolabovat," doplnil Douda.

O tragických úmrtích zatím nikdo neinformoval ani pražskou hygienickou stanici. "Tuto událost jsem se dozvěděla až od vás. Ale oficiálně nás nikdo nekontaktoval a nevíme, co se přesně stalo. Budeme to samozřejmě zjišťovat a poté se k tomu vyjádříme," vysvětlila Zdeňka Jágrová z Hygienické stanice hlavního města Prahy.

Témata: Drogy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama