VIDEO: S požárem v Chýnici bojovalo sedm hasičských jednotek

Praha - Ve středu 22. dubna 2009 v 01:33 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár nákladního vozidla v obci Chýnice, okres Praha-západ.

Přidejte svůj názor

371

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesinálních hasičů ze stanice Řevnice se dvěma cisternami.

Již cestou k zásahu spatřili hasiči obrovskou záři nad obcí. Velitel zásahu proto nechal povolat na místo mimořádné události větší množství sil a prostředků požární ochrany.

Operační středisko hasičů vyslalo na místo události posilovou jednotku pražských hasičů ze stanice Radotín se dvěma cisternami a jednotky dobrovolných hasičů z Chotče, Ořechu, Černošic a Rudné celkem s pěti cisternovými automobily.

Po příjezdu první zásahové jednotky hasičů 01:49 hodin na místo mimořádné události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o rozsáhlý požár nákladního vozidla značky Iveco. Dle zpozorovatele požáru bylo ohnisko označeno pod kabinou vozidla. Požár se pak rozšířil na mobilní čerpací stanoviště PHM. V zásobníku bylo předběžně 1000–1500 litrů motorové nafty. Vlivem vysoké teploty od hořícího vozidla zásobník s naftou prohořel. Nafta se pak rozlila na přilehlý pozemek a veřejnou komunikaci v obci. Vlivem tekoucí hořící nafty došlo k dalšímu požáru garáže s prádelnou, kde byla chována hospodářská zvířata. V nákladovém prostoru vozidla byl uschován vysokozdvižný vozík v hodnotě jednoho milionu korun. Intenzita požáru byla tak silná, že popraskala okna na sousedních domech vzdálených téměř patnáct metrů od ohniska požáru.

Obyvatelé domu byli evakuováni před příjezdem zásahové jednotky hasičů. Jeden z obyvatelů domu se snažil evakuovat autogen z garáže. Při evakuaci se však nadýchal zplodin hoření a musel být ošetřen záchrannou službou. Hasiči v dýchací technice nasadili na likvidaci požáru celkem pět útočných proudů za pomocí pěny. Ve 2:13 hodin dostali hasiči požár pod kontrolu. Po rozebrání přístavku a vynešení ohořelých materiálů nastala v 6:03 hodin konečná likvidace požáru.

Po náročném dohašování však na hasiče čekalo další překvapení. Nafta se dostala do kanalizace a zamořila hlavní komunikaci v obci. Hasiči proto nasadili na likvidaci těchto ropných skvrn stovky kilogramů sorbčních prostředků. Během dekontaminačních prací bylo zjištěno, že nafta vtekla i do místního potoka. Proto museli hasiči použít norné stěny, aby zamezili případnému rozšírení této nebezpečné látky.

V současné době jsou prověřovány dvě příčiny vzniku požáru. Jako první označil vyšetřovatel požárů úmyslné zapálení neznámým pachatelem, druhá možná varianta je technická závada na elektroinstalaci nákladního vozidla. Majitelka domu vyčíslila škodu vzniklou požárem přes tři miliony korun. Včasným zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek ve výši čtyř milionů korun.

Témata: požár | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý vrah nezletilé dívky v Doubici čelí dalšímu obvinění

23.02.2018 12:04 Děčín - Martin Chlouba, který podle policie loni v září zavraždil v Doubici na Děčínsku 14letou…

Policisté naháněli řidiče až do lesa, z auta vyhazoval drogy

22.02.2018 14:19 Sokolov - Řidič v Kraslicích na Sokolovsku 15. února v ranních hodinách ujížděl policejní hlídce.…

Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80…

21.02.2018 11:56 Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž…

Za krádeže dřeva dostali čtyři muži vězení

20.02.2018 14:31 Brno - Krajský soud v Brně dnes uložil nepodmíněné tresty čtyřem mužům za krádeže dřeva.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama