Pražané natírají kvůli zlodějům kola narůžovo

Praha - Asi 50 pražských cyklistů si již v obavách před zloději natřelo kolo narůžovo a další o tom vážně uvažují, píše ve svém úterním vydání Deník. Růžová barva údajně snižuje zájem bazarů o jeho koupi a tím i šanci, že bude kolo odcizeno.

Přidejte svůj názor

Kromě padesáti pražských cyklistů lze ve zbytku republiky potkat dalších dvacet růžových kol. "Když mi poněkolikáté ukradli kolo, řekl jsem si dost. Obarvil jsem ho, a teď ho můžu nechávat ve Vršovicích připoutané zámečkem před domem a nemusím se bát, že by přes noc zmizelo," řekl Deníku Michal Křivohlávek s tím, že i tak je ale nutné kolo zamykat, protože kromě zlodějů, kteří by ho chtěli prodat do bazarů, existují i takoví, kteří si ho jen půjčí a o pár ulic dál nechají ležet.

Kromě ochrany před zloději má jasná barva i jinou výhodu - cyklista je lépe vidět. "Řidiči sice mnohdy kroutí při pohledu na bizarní kousek hlavou, ale aspoň si nás všimnou, zpomalí a nesrazí nás," uvedl další z vyznavačů růžové Jakub.

Jak píše Deník, výstřední barva nemusí být až takovou zárukou ochrany před zloději. Tři bazary sice kolo přijmout odmítli, prodavač zastavárny na Olšanském náměstí ale výraznější námitky neměl, pokud by kolo bylo v dobrém stavu.

Policejní mluvčí Ján Mikulovský varuje cyklisty, aby se pouze na růžovou nespoléhali a kolo chránili i jinak - například ho na noc schovávali do kočárkárny a ještě zamykali. Kolo lze také opatřit čárovým kódem a tím zapsat do policejního registru, což by mělo pomoci odcizenou věc lépe dohledat.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Útoku v teplické nemocnici prý nešlo zabránit, senior zatím nebyl obviněn

13.11.2017 16:16 Teplice - Policie zatím neobvinila seniora (86), který o víkendu napadl dva pacienty nemocnice v…

Otřesný pokus o vraždu: Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla…

13.11.2017 15:21 Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama