Pražané natírají kvůli zlodějům kola narůžovo

Praha - Asi 50 pražských cyklistů si již v obavách před zloději natřelo kolo narůžovo a další o tom vážně uvažují, píše ve svém úterním vydání Deník. Růžová barva údajně snižuje zájem bazarů o jeho koupi a tím i šanci, že bude kolo odcizeno.

Přidejte svůj názor

Kromě padesáti pražských cyklistů lze ve zbytku republiky potkat dalších dvacet růžových kol. "Když mi poněkolikáté ukradli kolo, řekl jsem si dost. Obarvil jsem ho, a teď ho můžu nechávat ve Vršovicích připoutané zámečkem před domem a nemusím se bát, že by přes noc zmizelo," řekl Deníku Michal Křivohlávek s tím, že i tak je ale nutné kolo zamykat, protože kromě zlodějů, kteří by ho chtěli prodat do bazarů, existují i takoví, kteří si ho jen půjčí a o pár ulic dál nechají ležet.

Kromě ochrany před zloději má jasná barva i jinou výhodu - cyklista je lépe vidět. "Řidiči sice mnohdy kroutí při pohledu na bizarní kousek hlavou, ale aspoň si nás všimnou, zpomalí a nesrazí nás," uvedl další z vyznavačů růžové Jakub.

Jak píše Deník, výstřední barva nemusí být až takovou zárukou ochrany před zloději. Tři bazary sice kolo přijmout odmítli, prodavač zastavárny na Olšanském náměstí ale výraznější námitky neměl, pokud by kolo bylo v dobrém stavu.

Policejní mluvčí Ján Mikulovský varuje cyklisty, aby se pouze na růžovou nespoléhali a kolo chránili i jinak - například ho na noc schovávali do kočárkárny a ještě zamykali. Kolo lze také opatřit čárovým kódem a tím zapsat do policejního registru, což by mělo pomoci odcizenou věc lépe dohledat.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama