V Luštěnicích požár skladovací haly způsobil škodu 60 milionů

Luštěnice - K dosud největšímu požáru v letošním roce co do způsobené škody na majetku vyjíždělo 6 středočeských hasičských jednotek do obce Luštěnice na Mladoboleslavsku. Požár zachvátil skladovací halu o rozměrech 90×40 m.

Přidejte svůj názor

požár skaldovací hlay v Luštěnicích

Požár byl na tísňovou linku hasičů ohlášen v neděli 19. dubna 2008 v 05:12 hodin. Na místo události byly vyslány profesionální jednotky z Mladé Boleslavi, Benátek nad Jizerou a Nymburka a jednotky Sborů dobrovolných hasičů obcí Luštěnice, Dobrovice a Všejany.

Po příjezdu jednotek na místo události bylo zjištěno, že je požárem zasažena z části dvoupodlažní skladovací hala o půdorysných rozměrech 90×40 m, uvnitř které byl skladován převážně hořlavý obalový materiál. Konstrukce haly byla v době příjezdu jednotek PO již částečně tepelně deformována a v průběhu hasebního zásahu došlo k destrukci požárem zasažené části. Vlivem destrukce byl znepřístupněn vnitřní prostor haly a hořící materiály hasiči dohašovali pomocí pěny, dopravované na požářiště otvory ve zborcené konstrukci. Velké množství uskladněného materiálu, převážně papírů, plastů a hliníku znesnadňovalo hasební zásah, respektive způsobovalo stálé znovuvzněcování materiálů.

Hasiči nasazenými silami a prostředky provedli v 10:12 hodin lokalizaci požáru. Požářiště je kontrolováno uživateli firmy a hasiči budou v následujících hodinách a dnech provádět kontrolní dohlídky stále žhnoucího požářiště. Na místě přítomní vyšetřovatelé požárů označili jako příčinu vzniku požáru nepředpokládanou změnu provozních parametrů lokálního svítidla – odpadnutí částice prasklé výbojky do prostoru uskladněných materiálů a jeho částic (prachu).

Požárem byla způsobena škoda na majetku předběžně odhadnutá na 60 milionů korun, hasiči včasným zásahem uchránili hodnoty ve výši cca 2 miliony.

Témata: požár
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Zvrhlík vydíral dívku z Olomoucka, nutil ji k sexuálním praktikám před…

21.06.2017 11:03 Olomouc - Muž (33) z Opavska byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Podle olomouckých kriminalistů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama