V Luštěnicích požár skladovací haly způsobil škodu 60 milionů

Luštěnice - K dosud největšímu požáru v letošním roce co do způsobené škody na majetku vyjíždělo 6 středočeských hasičských jednotek do obce Luštěnice na Mladoboleslavsku. Požár zachvátil skladovací halu o rozměrech 90×40 m.

Přidejte svůj názor

požár skaldovací hlay v Luštěnicích

Požár byl na tísňovou linku hasičů ohlášen v neděli 19. dubna 2008 v 05:12 hodin. Na místo události byly vyslány profesionální jednotky z Mladé Boleslavi, Benátek nad Jizerou a Nymburka a jednotky Sborů dobrovolných hasičů obcí Luštěnice, Dobrovice a Všejany.

Po příjezdu jednotek na místo události bylo zjištěno, že je požárem zasažena z části dvoupodlažní skladovací hala o půdorysných rozměrech 90×40 m, uvnitř které byl skladován převážně hořlavý obalový materiál. Konstrukce haly byla v době příjezdu jednotek PO již částečně tepelně deformována a v průběhu hasebního zásahu došlo k destrukci požárem zasažené části. Vlivem destrukce byl znepřístupněn vnitřní prostor haly a hořící materiály hasiči dohašovali pomocí pěny, dopravované na požářiště otvory ve zborcené konstrukci. Velké množství uskladněného materiálu, převážně papírů, plastů a hliníku znesnadňovalo hasební zásah, respektive způsobovalo stálé znovuvzněcování materiálů.

Hasiči nasazenými silami a prostředky provedli v 10:12 hodin lokalizaci požáru. Požářiště je kontrolováno uživateli firmy a hasiči budou v následujících hodinách a dnech provádět kontrolní dohlídky stále žhnoucího požářiště. Na místě přítomní vyšetřovatelé požárů označili jako příčinu vzniku požáru nepředpokládanou změnu provozních parametrů lokálního svítidla – odpadnutí částice prasklé výbojky do prostoru uskladněných materiálů a jeho částic (prachu).

Požárem byla způsobena škoda na majetku předběžně odhadnutá na 60 milionů korun, hasiči včasným zásahem uchránili hodnoty ve výši cca 2 miliony.

Témata: požár
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama