Dům na Opavsku napaden zápalnými lahvemi, dvouletá holčička v kritickém stavu v nemocnici

Vítkov - Dosud neznámí žháři zaútočili před půlnoci zápalnými lahvemi na dům ve Vítkově na Opavsku. Informuje o tom v neděli policejní mluvčí René Černohorský.

Přidejte svůj názor

371

„Při útoku byli zraněni tři lidé, dva dospělí a dvouleté dítě. To bylo ve vážném stavu převezeno letecky do fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ uvedl Černohorský.

"Obyvatelé domu se v prvních chvílích pokusili uhasit požár sami a také z něj vynesli své malé dítě,“ sdělil mluvčí hasičů Petr Faster. Při příjezdu hasičů již byl celý domek v plamenech. Škoda byla odhadnuta na 450 tisíc korun. Policie intenzivně pátrá po pachatelích útoku, který byl pravděpodobně rasově motivován.

Stav dvouletého děvčete je velmi vážný, protože utrpělo rozsáhlé popáleniny 2. až 3. stupně. "Zasaženy byly prakticky všechny části těla, v rozsahu více než 80 procent tělesného povrchu, navíc došlo k nadýchání zplodinami hoření,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Záchranáři dítěti v přímém ohrožení života ošetřili popálené plochy a zabalili je do termofólie. Jeho stav byl v době předání na specializované pracoviště FNO kritický.

Záchranáři ošetřili také sedmadvacetiletou matku dítěte. Ta utrpěla popáleniny 2. a 3. stupně na obou nohou a jedné ruce v celkovém rozsahu přibližně 25-30 procentech těla. Také ona byla převezena na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Muž utrpěl popáleniny 2. stupně na zhruba 20 procentech těla, zejména na rukou, nohou a zádech. Jeho zdravotní stav je stabilizovaný a je mimo bezprostřední ohrožení života na jedotce intenzivní péče Slezské nemocnice v Opavě.

Vyšetřovatelé policie v neděli ráno místo noční tragédie obehnali páskami a pátrali po možných stopách útočníka či útočníků. Útok zápalnou lahví na romskou rodinu přišel jen pět dní poté, co se ve Smiřicích na královéhradecku odehrála potyčka dvou znepřátelených romských skupin, při které jeden z mužů vhodil mezi ostatní funkční ruční granát. Ten nevybuchl jen kvůli nesprávné manipulaci s pojistkou

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Útoku v teplické nemocnici prý nešlo zabránit, senior zatím nebyl obviněn

13.11.2017 16:16 Teplice - Policie zatím neobvinila seniora (86), který o víkendu napadl dva pacienty nemocnice v…

Otřesný pokus o vraždu: Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla…

13.11.2017 15:21 Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama