Dům na Opavsku napaden zápalnými lahvemi, dvouletá holčička v kritickém stavu v nemocnici

Vítkov - Dosud neznámí žháři zaútočili před půlnoci zápalnými lahvemi na dům ve Vítkově na Opavsku. Informuje o tom v neděli policejní mluvčí René Černohorský.

Přidejte svůj názor

371

„Při útoku byli zraněni tři lidé, dva dospělí a dvouleté dítě. To bylo ve vážném stavu převezeno letecky do fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ uvedl Černohorský.

"Obyvatelé domu se v prvních chvílích pokusili uhasit požár sami a také z něj vynesli své malé dítě,“ sdělil mluvčí hasičů Petr Faster. Při příjezdu hasičů již byl celý domek v plamenech. Škoda byla odhadnuta na 450 tisíc korun. Policie intenzivně pátrá po pachatelích útoku, který byl pravděpodobně rasově motivován.

Stav dvouletého děvčete je velmi vážný, protože utrpělo rozsáhlé popáleniny 2. až 3. stupně. "Zasaženy byly prakticky všechny části těla, v rozsahu více než 80 procent tělesného povrchu, navíc došlo k nadýchání zplodinami hoření,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Záchranáři dítěti v přímém ohrožení života ošetřili popálené plochy a zabalili je do termofólie. Jeho stav byl v době předání na specializované pracoviště FNO kritický.

Záchranáři ošetřili také sedmadvacetiletou matku dítěte. Ta utrpěla popáleniny 2. a 3. stupně na obou nohou a jedné ruce v celkovém rozsahu přibližně 25-30 procentech těla. Také ona byla převezena na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Muž utrpěl popáleniny 2. stupně na zhruba 20 procentech těla, zejména na rukou, nohou a zádech. Jeho zdravotní stav je stabilizovaný a je mimo bezprostřední ohrožení života na jedotce intenzivní péče Slezské nemocnice v Opavě.

Vyšetřovatelé policie v neděli ráno místo noční tragédie obehnali páskami a pátrali po možných stopách útočníka či útočníků. Útok zápalnou lahví na romskou rodinu přišel jen pět dní poté, co se ve Smiřicích na královéhradecku odehrála potyčka dvou znepřátelených romských skupin, při které jeden z mužů vhodil mezi ostatní funkční ruční granát. Ten nevybuchl jen kvůli nesprávné manipulaci s pojistkou

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama