Dům na Opavsku napaden zápalnými lahvemi, dvouletá holčička v kritickém stavu v nemocnici

Vítkov - Dosud neznámí žháři zaútočili před půlnoci zápalnými lahvemi na dům ve Vítkově na Opavsku. Informuje o tom v neděli policejní mluvčí René Černohorský.

Přidejte svůj názor

371

„Při útoku byli zraněni tři lidé, dva dospělí a dvouleté dítě. To bylo ve vážném stavu převezeno letecky do fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ uvedl Černohorský.

"Obyvatelé domu se v prvních chvílích pokusili uhasit požár sami a také z něj vynesli své malé dítě,“ sdělil mluvčí hasičů Petr Faster. Při příjezdu hasičů již byl celý domek v plamenech. Škoda byla odhadnuta na 450 tisíc korun. Policie intenzivně pátrá po pachatelích útoku, který byl pravděpodobně rasově motivován.

Stav dvouletého děvčete je velmi vážný, protože utrpělo rozsáhlé popáleniny 2. až 3. stupně. "Zasaženy byly prakticky všechny části těla, v rozsahu více než 80 procent tělesného povrchu, navíc došlo k nadýchání zplodinami hoření,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Záchranáři dítěti v přímém ohrožení života ošetřili popálené plochy a zabalili je do termofólie. Jeho stav byl v době předání na specializované pracoviště FNO kritický.

Záchranáři ošetřili také sedmadvacetiletou matku dítěte. Ta utrpěla popáleniny 2. a 3. stupně na obou nohou a jedné ruce v celkovém rozsahu přibližně 25-30 procentech těla. Také ona byla převezena na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Muž utrpěl popáleniny 2. stupně na zhruba 20 procentech těla, zejména na rukou, nohou a zádech. Jeho zdravotní stav je stabilizovaný a je mimo bezprostřední ohrožení života na jedotce intenzivní péče Slezské nemocnice v Opavě.

Vyšetřovatelé policie v neděli ráno místo noční tragédie obehnali páskami a pátrali po možných stopách útočníka či útočníků. Útok zápalnou lahví na romskou rodinu přišel jen pět dní poté, co se ve Smiřicích na královéhradecku odehrála potyčka dvou znepřátelených romských skupin, při které jeden z mužů vhodil mezi ostatní funkční ruční granát. Ten nevybuchl jen kvůli nesprávné manipulaci s pojistkou

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Zvrhlík vydíral dívku z Olomoucka, nutil ji k sexuálním praktikám před…

21.06.2017 11:03 Olomouc - Muž (33) z Opavska byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Podle olomouckých kriminalistů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama