Na českých železnicích letos přišlo o život už 47 lidí

Praha - Od začátku roku si katastrofy na českých železnicích vyžádaly 47 mrtvých a 33 zranění. V pátek o tom informoval mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

K neštěstí dochází nejen při nehodách na železničních přejezdech, ale také při střetu chodce a vlaku. "Zdaleka nejde jen o sebevraždy, ale evidujeme i případy, kdy tragické nehody způsobila nepozornost nebo vědomé porušení předpisů," komentoval Neusar.

Proto se Drážní inspekce připojila k projektu Preventivní vlak. "Ten podniká už čtvrté osvětové turné, tentokrát na území Jihočeského a Plzeňského kraje," doplnil mluvčí. V rámci projektu se bude také promítat film Hazardéry železnice zabíjí, a sice ve vlacích v Českých Budějovicích, Písku, Plzni a Rokycanech.

"Ve vlaku návštěvníci uvidí, jak dopadne člověk po střetu s ním, srovnání brzdné dráhy vlaku a auta, následky střetu auta s vlakem na přejezdu i následky zásahu proudem z troleje, kde je 25 tisíc voltů," popsal Neusar. Projekt má navíc zejména mladým lidem připomenout, jak je rizikové pouštět se do dobrodružství, při kterých člověk vyleze na střechu odstavného vagonu a podcení riziko elektrického proudu.

Podle statistik je situace vážná. V roce 2008 nepřežilo střet s vlakem 170 chodců a při nehodách na železničních přejezdech zahynulo 45 lidí.

Témata: železnice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama