Na českých železnicích letos přišlo o život už 47 lidí

Praha - Od začátku roku si katastrofy na českých železnicích vyžádaly 47 mrtvých a 33 zranění. V pátek o tom informoval mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

K neštěstí dochází nejen při nehodách na železničních přejezdech, ale také při střetu chodce a vlaku. "Zdaleka nejde jen o sebevraždy, ale evidujeme i případy, kdy tragické nehody způsobila nepozornost nebo vědomé porušení předpisů," komentoval Neusar.

Proto se Drážní inspekce připojila k projektu Preventivní vlak. "Ten podniká už čtvrté osvětové turné, tentokrát na území Jihočeského a Plzeňského kraje," doplnil mluvčí. V rámci projektu se bude také promítat film Hazardéry železnice zabíjí, a sice ve vlacích v Českých Budějovicích, Písku, Plzni a Rokycanech.

"Ve vlaku návštěvníci uvidí, jak dopadne člověk po střetu s ním, srovnání brzdné dráhy vlaku a auta, následky střetu auta s vlakem na přejezdu i následky zásahu proudem z troleje, kde je 25 tisíc voltů," popsal Neusar. Projekt má navíc zejména mladým lidem připomenout, jak je rizikové pouštět se do dobrodružství, při kterých člověk vyleze na střechu odstavného vagonu a podcení riziko elektrického proudu.

Podle statistik je situace vážná. V roce 2008 nepřežilo střet s vlakem 170 chodců a při nehodách na železničních přejezdech zahynulo 45 lidí.

Témata: železnice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama