Během derby pražských „S“ sparťanští hooligans opět řádili

Praha - Během pondělního derby Sparty a Slávie, které se konalo na stadionu v pražských Vršovicích, policie předvedla celkem 13 fanoušků. Jak řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan, šlo pouze o příznivce Sparty.

Přidejte svůj názor

Výtržnosti sparťané začali dělat již kolem patnácté hodiny na náměstí Míru, kde se sešli, aby společně pochodovali k vršovickému stadionu. Několik fanoušků zapálilo šálu, od které chytil strom. Oheň se však podařilo rychle uhasit a nikomu se nic nestalo.

Za hlasitého pokřikování a skandování se celý průvod vydal ke stadionu soupeřů. Policie musela kolem plánované trasy uzavřít dopravu. Ještě než dorazili na stadion, stihli rozvášnění fanoušci hodit do prostoru několik dělbuchů, ale vše se obešlo bez zranění.

Po několika desítkách minut, kdy průvod dorazil do Vršovic před stadion Slavie, policie zadržela dva lidi, kteří v průvodu házeli dělbuchy. Před Edenem pak policisté předvedli další čtyři fandy, kteří se chtěli se slávisty pustit do potyčky. Ještě před zápasem pak policie zajistila mladíka, který hajloval.

V průběhu zápasu jeden ze sparťanů hodil na hrací plochu dělbuch. Díky bezpečnostním kamerám jej však organizátoři spolu s policií identifikovali a na konci zápasu zadrželi. Zatím je jeho čin vyšetřován pouze jako přestupek. "Není však vyloučeno, že tento přestupek bude překvalifikován na trestný čin výtržnictví," dodal mluvčí.

Pouze jednoho z třinácti předvedených vyšetřuje policie pro podezření ze spáchání trestného činu - jde o mladíka, který vykřikoval zakázaná nacistická hesla. Za trestný čin podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka může jít až na pět let do vězení.

Další sparťané se pak pokusili napadnout dva slávisty po zápase. Strhla se mezi nimi menší potyčka, ale policie vše včas ukončila. Zbylých dvanáct fandů se podle policie dopustilo pouze přestupku narušení veřejného pořádku.

Policie pondělní zápas vyhodnotila jako rizikový, a proto na zápas dohlíželo asi 500 policistů a 50 strážníků. "Do akce byli zapojeni jak členové speciální pořádkové jednotky, tak i policisté z dopravní služby, pohotovostní motorizované jednotky i kriminalisté," řekl Hulan. Na monitorování akce byl nasazen i vrtulník.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Agresor bez varování napadal lidi ve Vsetíně. Hrozí mu přísný trest

20.11.2017 14:39 Vsetín - Muž (33), který je podezřelý z napadení tří lidí ve Vsetíně, skončil ve vazbě. Policisté…

Smrt policisty v Olomouci byla vražda. Pachatel se díval, jak oběť trpí

20.11.2017 11:16 Olomouc - Kriminalisté obvinili muže (33) z vraždy olomouckého policisty. Jeho smrt se původně…

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama