Během derby pražských „S“ sparťanští hooligans opět řádili

Praha - Během pondělního derby Sparty a Slávie, které se konalo na stadionu v pražských Vršovicích, policie předvedla celkem 13 fanoušků. Jak řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan, šlo pouze o příznivce Sparty.

Přidejte svůj názor

Výtržnosti sparťané začali dělat již kolem patnácté hodiny na náměstí Míru, kde se sešli, aby společně pochodovali k vršovickému stadionu. Několik fanoušků zapálilo šálu, od které chytil strom. Oheň se však podařilo rychle uhasit a nikomu se nic nestalo.

Za hlasitého pokřikování a skandování se celý průvod vydal ke stadionu soupeřů. Policie musela kolem plánované trasy uzavřít dopravu. Ještě než dorazili na stadion, stihli rozvášnění fanoušci hodit do prostoru několik dělbuchů, ale vše se obešlo bez zranění.

Po několika desítkách minut, kdy průvod dorazil do Vršovic před stadion Slavie, policie zadržela dva lidi, kteří v průvodu házeli dělbuchy. Před Edenem pak policisté předvedli další čtyři fandy, kteří se chtěli se slávisty pustit do potyčky. Ještě před zápasem pak policie zajistila mladíka, který hajloval.

V průběhu zápasu jeden ze sparťanů hodil na hrací plochu dělbuch. Díky bezpečnostním kamerám jej však organizátoři spolu s policií identifikovali a na konci zápasu zadrželi. Zatím je jeho čin vyšetřován pouze jako přestupek. "Není však vyloučeno, že tento přestupek bude překvalifikován na trestný čin výtržnictví," dodal mluvčí.

Pouze jednoho z třinácti předvedených vyšetřuje policie pro podezření ze spáchání trestného činu - jde o mladíka, který vykřikoval zakázaná nacistická hesla. Za trestný čin podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka může jít až na pět let do vězení.

Další sparťané se pak pokusili napadnout dva slávisty po zápase. Strhla se mezi nimi menší potyčka, ale policie vše včas ukončila. Zbylých dvanáct fandů se podle policie dopustilo pouze přestupku narušení veřejného pořádku.

Policie pondělní zápas vyhodnotila jako rizikový, a proto na zápas dohlíželo asi 500 policistů a 50 strážníků. "Do akce byli zapojeni jak členové speciální pořádkové jednotky, tak i policisté z dopravní služby, pohotovostní motorizované jednotky i kriminalisté," řekl Hulan. Na monitorování akce byl nasazen i vrtulník.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Zvrhlík vydíral dívku z Olomoucka, nutil ji k sexuálním praktikám před…

21.06.2017 11:03 Olomouc - Muž (33) z Opavska byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Podle olomouckých kriminalistů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama