Během velikonočního víkendu zemřelo na silnicích 13 lidí

Praha - Během velikonočního víkendu, tedy od pátku do pondělí, zemřelo na českých silnicích podle předběžných policejních statistik dosud 13 lidí. Mrtvých je zatím o pět více než o loňských Velikonocích.

Přidejte svůj názor

Policie ČR

Statistiky ukazují, že nejvíce lidí - šest- zemřelo v sobotu. Nejméně pak v pátek, to přišel o život jeden řidič, v neděli se nepodařilo zachránit čtyři osoby. Ačkoli pondělí ještě neskončilo, silnice si již vyžádaly dvě oběti.

Během celého velikonočního víkendu probíhaly na většině území České republiky dopravně bezpečnostní akce. "Akce stále ještě probíhá, vyvrcholit by měla dnešní půlnocí," řekla v pondělí agentuře mluvčí středočeské policie Soňa Budská a doplnila, že vyhodnocení kontrol bude k dispozici nejdříve v úterý.

První ze dvou pondělních smrtelných nehod se stala odpoledne v obci Otvovice u Kladna, kde motorkář čelně naboural do domu a záchranářům se jej už nepodařilo oživit. U obce Kelč na Vsetínsku zemřel mladý čtyřiadvacetiletý spolujezdec řidiče osobního auta.

V neděli například řidič Škody 120 nezvládl na Uherskohradišťsku svůj vůz a narazil do stromu. Nehodu zaplatil životem řidičův devatenáctiletý spolujezdec.

Druhou smrtelnou nehodu způsobil jedenasedmdesátiletý muž v Hradci Králové, který vjel u kruhového objezdu do protisměru a havaroval do příkopu, čímž se vozidlo převrátilo. Senior na místě zemřel. Čtyřiačtyřicetiletá žena večer zemřela po nárazu své čtyřkolky do stromu v Benátkách nad Jizerou. Poslední řidič zemřel v Libereckém kraji.

Během soboty zahynul na Teplicku teprve devatenáctiletý mladík, který narazil do betonového sloupu. Na Olomoucku naboural opilý řidič do stromu, jeho spolujezdec podlehl těžkým zraněním. Tři mrtvé zaznamenal Středočeský kraj. Jednou z nich byl řidič, který havaroval na Nymbursku, dalším byl motorkář, který nezvládl svůj stroj u Benešova. Při nárazu do stromu přišel o život další člověk u Nového Města nad Metují.

V pátek zemřel řidič, který se svým vozem havaroval v Plzni.

Od roku 2000 zahynulo o velikonočních svátcích nejvíce lidí v roce 2003, kdy přišlo o život 25 osob, z toho čtyři na velikonoční pondělí. Nejméně pak v loni, kdy zemřelo již zmíněných osm lidí. Nejtragičtější Velikonoční pondělí bylo za posledních 19 let v roce 2002, tehdy zemřelo osm lidí. Smutné bylo i sváteční pondělí roku 2007, při němž se nepodařilo zachránit pět osob.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama