Od Velkého pátku zemřelo na silnicích zatím osm lidí

Praha - Od Velkého pátku přišlo na českých silnicích o život již osm lidí a další utrpěli těžká zranění, mezi mrtvými je i jeden motocyklista. Během loňských Velikonoc, které byly za posledních 17 let nejméně tragické, zemřelo také osm osob.

Přidejte svůj názor

Policie ČR

V pátek přišel o život muž, který se svým vozem havaroval v Plzni. U nehody museli asistovat i hasiči, kteří vyprošťovali řidičovo mrtvé tělo z vraku auta.

Dalších pět lidí zemřelo na silnicích v sobotu. Na Teplicku zahynul v časných ranních hodinách teprve devatenáctiletý mladík, který narazil do betonového sloupu. O pár hodin později narazil další řidič do stromu a na místě podlehl svým zraněním, jeho spolujezdce transportoval vrtulník s těžkými zraněními do hradecké nemocnice.

Zatím jediný 38letý motorkář zemřel kolem šestnácté hodiny na Benešovsku, když se snažil předjet osobní vozidlo. Nejenže ze zadu narazil do osobního auta, ale v protisměru se ještě střetl s dalším motorkářem (41), který měl však na rozdíl od mladšího řidiče štěstí a ze srážky vyšel s lehčím zraněním.

Policisté vyšetřovali kolem dvacáté hodiny další smrtelnou nehodu, tentokrát na Nymbursku. Přestože řidiče havarovaného vozu začal okamžitě oživovat svědek nehody, na následky svých zranění zemřel. Poslední sobotní tragická nehoda se stala večer na Olomoucku, kde opilý řidič narazil do stromu. Náraz byl tak silný, že se vůz převrátil na střechu. I tato nehoda potvrzuje pravidlo, že opilý mají štěstí. Řidič totiž na rozdíl od svého spolujezdce, který havárii nepřežil, utrpěl pouze drobná poranění.

Ani policisté se nevyhnuli dopravní nehodě. Když v sobotu kolem patnácté hodiny projížděli se zapnutým majákem centrem Kladna k případu, smetla je řidička vozu Renault, která si jich zřejmě nevšimla. Trojice policistů utrpěla pouze lehčí zranění, žena se ale zapomněla připoutat a srážku odnesla těžkým zraněním.

V neděli zemřeli doposud dva lidé. Řidič Škody 120 nezvládl na Uherskohradišťsku svůj vůz a narazil do stromu. Nehodu zaplatil životem řidičům devatenáctiletý spolujezdec. Druhou smrtelnou nehodu způsobil jedenasedmdesátiletý muž v Hradci Králové, který vjel u kruhového objezdu do protisměru a havaroval do příkopu, čímž se vozidlo převrátilo. Senior na místě zemřel a jeho spolucestující utrpěla vážná zranění.

Od roku 2000 zahynulo o velikonočních svátcích nejvíce lidí v roce 2003, kdy přišlo o život 25 osob, z toho čtyři na velikonoční pondělí. Nejméně pak v loni, kdy zemřelo již zmíněných osm lidí. Nejtragičtější Velikonoční pondělí bylo za posledních 19 let v roce 2002, tehdy zemřelo osm lidí. Smutné bylo i sváteční pondělí roku 2007, při němž se nepodařilo zachránit pět osob.

V období od 1. do 11. dubna tohoto roku zahynulo při nehodách na českých silnicích 25 lidí.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Zvrhlík vydíral dívku z Olomoucka, nutil ji k sexuálním praktikám před…

21.06.2017 11:03 Olomouc - Muž (33) z Opavska byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Podle olomouckých kriminalistů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama