Za sobotu v Česku zemřeli čtyři řidiči, motorkář a vodačka

Praha - Velikonoční víkend začal smutnou sobotní bilancí mrtvých, lidé neumírali pouze na silnicích, ale také v řece. Kromě čtyř mrtvých řidičů a motorkáře je sobota poznamenaná i smrtí mladé ženy, jež utonula při sjíždění řeky Opavy.

Přidejte svůj názor

Neveselou statistiku odstartoval teprve devatenáctiletý mladík, který v noci na sobotu kolem čtvrté hodiny ranní narazil v obci Světec u Teplic do betonového sloupu podjezdu. Náraz byl tak silný, že neměl žádnou šanci přežít.

V odpoledních hodinách nezvládl řidič v Novém Městě nad Metují své vozidlo a ve velké rychlosti narazil do stromu. Přes veškerou snahu záchranářů ale řidič nehodu nepřežil. Ve voze cestoval ještě další pasažér, kterého s těžkými zraněnými transportoval vrtulník do hradecké nemocnice.

V centru Kladna nabourala kolem patnácté hodiny řidička do policejního auta, které s majáčky spěchalo k hlášenému případu. Tříčlennou posádku policejního vozu záchranáři převezli do nemocnice k vyšetření. Žena takové štěstí neměla - přestože přímo v centru města přistál na pomoc záchranářský vrtulník, lékaři u ní konstatovali smrt.

Čtvrtá smrtelná nehoda se stala odpoledne v obci Sázava na Benešovsku. Řidič motocyklu jel zřejmě nepřiměřeně rychle, nezvládl řízení a ze zadu narazil do osobního auta. Ani tomuto muži nemohla záchranka pomoci, svým zraněným totiž okamžitě podlehl.

Další řidič osobního auta zemřel při havárii v sobotu kolem osmé hodiny večer u obce Loučeň na Nymbursku. Záchranáře zavolal svědek nehody, který se do jejich příjezdu snažil o laickou resuscitaci těžce zraněného. Ani lékaři se však řidiče nepodařilo oživit a nezbylo mu, než ho prohlásit za mrtvého.

Lidé ovšem v sobotu neumírali pouze na silnicích. Díky teplému počasí byly již otevřeny některé řeky a vodáci tak mohli vyrazit za zábavou. Tento koníček se však stal po poledni osudným teprve jednatřicetileté ženě. V řece Opavě v obci Karlovice-Zadní Ves se s ní převrátila ve splavu loďka a vodačka zůstala pod vodou asi patnáct minut. Když se jí podařilo z řeky vylovit, nejevila již známky života a nepomohlo ani dlouhé oživování záchranářů.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Zvrhlík vydíral dívku z Olomoucka, nutil ji k sexuálním praktikám před…

21.06.2017 11:03 Olomouc - Muž (33) z Opavska byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Podle olomouckých kriminalistů…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama